Uwaga, Palmolive zawiera substancje rakotwórcze. Używasz tych produktów?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-12-20 / Aktualizacja: 2016-12-21

Jeśli używasz płynów do mycia naczyń to powinnaś unikać płynów marki Palmolive. Jest ona jedną z największych marek na rynku. W zeszłym roku zarobili 16 mld euro na całym świecie. Jej produkty są w TOP5 na świecie jeśli chodzi o płyny kupowane do mycia naczyń. Dlatego warto mieć świadomość skutków, które może ich używanie nieść za sobą.

Niebezpieczne substancje znajdujące się w Palmolive

Krzemiany

W linii Eco krzemiany stosowane są do kontroli pH. Mogą powodować uszkodzenia układu oddechowego i uszkodzenia płuc.

Formaldehyd

Jest to środek rakotwórczy. Wpływa na układ oddechy i funkcjonowanie narządów. Oczywiście w małym stężeniu jest dozwolony na rynku, ale czy warto ryzykować? Do końca 2017 roku firma Palmolive ma przestać stosować go w swoich produktach.

Kwas siarkowy

W dużej ilości jest rakotwórczy. Może prowadzić do zaburzeń oddechowych, alergii czy podrażnień skóry. W określonych stężeniach jest dozwolony, ale czy ktoś myśli co się dzieje z nami gdy mamy z nim styczność przez 30 lat?

Siarczan amonu

Nie powinien mieć kontaktu ze skórą czy oczami. Może uszkodzić wzrok. Był testowany na królikach, które były nim inhalowane. Spowodował u nich arytmię, a u niektórych zatrzymanie akcji serca. W pewnym stopniu uszkadza również DNA.

Źródło artykułu: http://motywatordietetyczny.pl/2016/12/palmolive-zawiera-substancje-rakotworcze-zobacz-jakie/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły