Usuwanie plam z rdzy i krwi

Porady Data publikacji: 21 kwietnia 2015 / Aktualizacja: 2023-03-15

Plamy z rdzy mogą pojawić się na różnych powierzchniach, takich jak ubrania, dywany, meble czy posadzki, i są one bardzo trudne do usunięcia. Rdza powstaje z reakcji między metalem a wodą lub wilgocią i jest nieestetyczna i szkodliwa dla powierzchni, na której się znajduje. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, jak można usunąć plamy z rdzy z różnych powierzchni.

  1. Sok z cytryny i sól

Jeden ze sposobów na usunięcie plam z rdzy z tkanin to wyciśnięcie soku z cytryny na plamę i posypanie jej solą. Następnie należy poczekać około 30 minut, aż sok z cytryny i sól zrobią swoje, a potem wyprać materiał w pralce.

  1. Woda utleniona

Woda utleniona to kolejny sposób na usunięcie plam z rdzy z tkanin. Wystarczy namoczyć plamę w wodzie utlenionej przez około 30 minut, a następnie wyprać materiał w pralce.

  1. Ocet i soda oczyszczona

Kolejny sposób to zastosowanie mieszanki octu i sody oczyszczonej. Należy na plamę wylać ocet, posypać sodą oczyszczoną i poczekać 30 minut, aż mieszanka zacznie działać. Następnie należy wyprać materiał w pralce.

  1. Kwaśny płyn do czyszczenia toalet

Jeśli plama z rdzy znajduje się na dywanie, można zastosować kwaśny płyn do czyszczenia toalet. Wystarczy nałożyć niewielką ilość płynu na plamę i poczekać kilka minut. Następnie należy usunąć płyn wilgotną szmatką i wypłukać dywan.

  1. Pasta do zębów i sól

Pasta do zębów i sól to kolejny sposób na usunięcie plam z rdzy z metalowych przedmiotów. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na plamę, posypać solą i poczekać kilka minut, aż mieszanka zacznie działać. Następnie należy zetrzeć pastę i sól z metalu i dokładnie wypłukać wodą.

Podobne artykuły