Jak usunąć woskowinę z uszu w zdrowy sposób?

Zdrowie Data publikacji: 05 grudnia 2016 / Aktualizacja: 2016-12-06

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Na pewno słyszeliście i dobrze wiecie o tym aby nie czyścić uszu z woskowiny za pomocą patyczków kosmetycznych zwanych często źle „patyczkami do uszu”. Robiąc to wpychamy woskowinę jedynie głębiej i powodujemy jeszcze większy zbity zator. Dlaczego więc tak robimy? Może dlatego, że nie znamy dobrej alternatywnej domowej metody… ale od dzisiaj nie będzie wymówki bo taką właśnie Wam przedstawimy.

Nie polecam również preparatów dostępnych w aptekach. Kupiłam taki dziecku, ale lekarz ostrzegł mnie, że to sama chemia, która ostatecznie powoduje jeszcze mocniejsze sklejenie się wydzieliny i zakorkowanie ucha. Dlatego lepiej jest wykorzystać domowe metody znane już od dawna.

Jedną z nich jest wykorzystanie octu jabłkowego do usuwania woskowiny z uszu. Pisaliśmy Wam już o jego właściwościach i podaliśmy przepis jak go samodzielnie zrobić. Znajdziecie go tutaj. Teraz zobaczycie jak go wykorzystać na jeszcze jeden sposób.

Ocet jabłkowy – usuwanie woskowiny z uszu

Ocet jabłkowy redukuje nadmiar octu, a dodatkowo dzięki swojej kwasowości przywraca poziom naturalnego pH. Dodatkowo zabija drobnoustroje, które mogą gromadzić się w naszym uchu. Łagodzi stany zapalne i zabija grzyby.

Składniki

  • 1 łyżka octu jabłkowego
  • pół szklanki wody

Jak go używać?

Zaczynamy od wymieszania octu z ciepłą wodą. Następnie przelewamy do jakiejś pipety, szczypawki czy zakrapiacza, dzięki któremu będziemy mogli zaaplikować 5 kropli do ucha. Przechylamy głowę na bok, aplikujemy ocet jabłkowy i czekamy 2-3 minuty. Następnie głowę przechylamy i pozwalamy mu wypłynąć. Analogicznie postępujemy z drugim uchem.

untitled-1

Woda utleniona – usuwanie woskowiny z uszu

Analogicznie można postąpić z wodą utlenioną. Metoda postępowania wygląda dokładnie tak samo. Najpierw zaczynamy od wymieszania ciepłej wody z wodą utlenioną.

Składniki

  • 1 łyża wody utlenionej
  • 1 łyżka ciepłej wody

Nabieramy do strzykawki i aplikujemy parę kropli do ucha, najpierw jednego, a potem drugiego. Robimy to samo co z octem jabłkowym. Woda utleniona roztopi woskowinę i wypłynie ona razem z nią gdy obrócimy głowę. Teraz już wiesz jak prawidłowo czyścić uszy :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły