Jak usunąć ptasie odchody z lakieru samochodowego

Motoryzacja Porady Data publikacji: 19 maja 2018

Jak usunąć ptasie odchody z lakieru samochodowego? Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić, a jest to istotne gdyż odchody te potrafią wżerać się w wierzchnią warstwę lakieru i jednocześnie go zniszczyć. Dlatego nie warto czekać i usunąć odchody z karoserii gdy tylko je zauważymy.

Jak usunąć ptasie odchody z lakieru samochodowego

Oczywiście usunięcie ich będzie łatwiejsze gdy będą one świeże. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy je tylko wytrzeć chusteczką. Odchody ptaków zawierają substancje, które mogą reagować z lakierem, zwłaszcza na słońcu. Dlatego należy miejsce to nie tylko wytrzeć, ale również zmyć choćby wilgotną ściereczką. Najlepiej miejsce to przepłukać.

Dużo trudniejsze będzie usunięcie odchodów gdy te już zdąża zaschnąć. Jednak w trosce o naszą karoserię nie należy ich drapać. Dlatego przygotujemy domowy środek, który ma za zadanie je zmiękczyć aby potem z łatwością je usunąć.

Składniki

  • szklanka ciepłej wody
  • łyżka płynu do mycia naczyń
  • butelka z atomizerem

Składniki przelewamy do butelki, a następnie wstrząsamy nią aby się wymieszały. Teraz możemy spryskać odchody i poczekać, aż odmokną. Proces powtarzamy tak długo, aż ich usunięcie będzie możliwe za pomocą delikatnej ściereczki, która nie zarysuje lakieru.

Preparaty do usuwania ptasich odchodów

Na rynku kupimy również specjalne preparaty, które usuwają odchody i zarazem substancje chemiczne, które w nich się znajdują. Oczywiście nie ma potrzeby kupować ich gdy woda z mydłem daje sobie bez problemu radę. Jednak niektóre odchody może być bardzo ciężko usunąć.

Preparaty te kosztują w granicach 10-20 zł. Spryskujemy nim i odchody i po odczekaniu czasu wskazanego przez producenta możemy je wytrzeć miękką ściereczką. Niektóre z nich są wielofunkcyjne bo pozwalają usuwać np. smary, oleje, owady i również ptasie odchody. Kupno takiego środka wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem bo możemy wykorzystać go do różnych czynności pielęgnujących samochód. Usuwanie owadów natomiast to problem, który nas bardzo często dotyczy wiosną czy latem.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradą usunięcie odchodów ptaków z lakieru Waszego samochodu nie będzie już problemem. Pamiętajcie, że w trosce o wygląd karoserii nie należy ich drapać, a to co można zrobić to albo dobrze nasączyć odchody aby ich usunięcie było łatwiejsze, albo użyć płynów do tego dedykowanych. Zawsze po tym dobrze spłukujemy powierzchnię.

Podobne artykuły