Jak usunąć plamy ze smaru

Porady Data publikacji: 15 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Plamy ze smaru są ciężkie do usunięcia. Dlatego podpowiemy Wam jak usunąć plamy ze smaru aby akcja zakończyła się stuprocentowym powodzeniem :)

Jak pozbyć się plam ze smaru?

Plamy ze smaru to uporczywy problem wszystkich złotych rączek. Wywabienie plam ze smaru nie należy do łatwych czynności, ale zamiast wykorzystywać drogą chemię możesz sprawdzić ten prosty domowy sposób, który działa.

Usuwanie plam ze smaru warto zacząć od wykorzystania masła. Naprawdę! Nałóż je na kwadrans na plamę, wetrzyj i po tym czasie umyj plamę wodą z płynem do mycia naczyń. To sprawdza się nie tylko w plamach od smaru, ale również w usuwaniu innych tłustych plam.

Co gry plama nie zejdzie? Będziemy musieli użyć trochę mocniejszej mieszanki. Będziemy do tego potrzebować pasty bhp oraz płynu do mycia naczyń. Plamę polewamy płynem, a następnie w ciepłej wodzie wycieramy ją mocno przy pomocy pasty bhp. Z tym sposobem usuwanie plam ze smaru nie powinno być problemem.

Wszystko zawiodło, co robić?

Czas wytoczyć najmocniejsze działo. Będzie to benzyna ekstrakcyjna. Jak wywabić plamy ze smaru za pomocą benzyny ekstrakcyjnej? Banalnie prosta rzecz.

Wacik namocz w benzynie i wytrzyj dokładnie plamy. Po tej czynności wypierz ręcznie ciuchy w ciepłej wodzie z proszkiem do prania i płynem do mycia naczyń. Pamiętaj tylko, że benzyna może odbarwić ubranie, dlatego spróbuj na małym skrawku materiału, który nie jest widoczny.

Podobne artykuły