Jak usunąć odprysk z szyby samochodu – domowy sposób

Motoryzacja Data publikacji: 02 kwietnia 2017

Odpryski na szybie to coś co zdarza się praktycznie każdemu. Wystarczy kamyk wystrzelony spod kół innego samochodu by na naszej szybkie powstał odprysk.

Mandat za odprysk na szybie

Jeśli masz na szybie odprysk to policja ma prawo z tego tytułu wystawić mandat, a nawet zabrać dowód rejestracyjny, aż do czasu usunięcia usterki.

Jak usunąć odprysk na szybie samochodu

Ile kosztuje usuniecie odprysku na szybie? W zależności od wielkości uszkodzenia i trudności naprawy może to kosztować od ok. 100 do 500 zł. Zależy to również od zakładu, w którym dokonujemy naprawy. Usuniecie takiego uszkodzenia jest istotne nie tylko dlatego, że możemy dostać mandat, ale również dlatego, że stwarza to realne niebezpieczeństwo.

Możecie jednak spróbować takie pęknięcie usunąć ręcznie tym bardziej, że zestawy do naprawy odprysków na szybkie są bardzo tanie i kosztują ok. 20 zł. Dlatego nie tracimy praktycznie nic, a zawsze jest to dodatkowe zabezpieczenie szyby, które może sprawić, że od odprysku nie pójdzie dalej pajączek, który mógłby całkowicie zniszczyć szybę. Dzięki temu szyba posłuży nam jeszcze sporo czasu i nie będzie konieczności jej wymiany.

Poradnik wideo

Podobne artykuły