15 listopada 2016

Jak usunąć głęboką rysę z lakieru?

Jak usunąć głęboką rysę z lakieru?

Jeśli chcesz usunąć rysy z lakieru swojego samochodu, to nie ma w tym nic trudnego. Jest na to bardzo dobry sposób, który możesz wykorzystać w zaciszu swojego garażu. Efekty mogą być zadowalające, ale wszystko zależy od głębokości rysy.

Dzisiaj powiemy Wam jak usunąć rysę z lakieru samochodu za pomocą pasty TURBO od K2. Możesz też wykorzystać pastę TEMPO, wszystko zależy od tego co będzie dostępne w Twojej okolicy. Obie sprawują się bardzo podobnie i równie dobrze działają.

fot. Łukasz Bazarnik - YouTube

fot. Łukasz Bazarnik – YouTube

Są to pasty lekkościerne. Zawierają specjalne cząsteczki, dzięki którym usuwają zarysowania wypełniając je lakierem ściągniętym z warstw obok oraz usuwają zwietrzały lakier oraz trudne do usunięcia plamy.

Jak usunąć rysy – krok po kroku

Wszystkie czynności musimy zacząć od umycia karoserii samochodu. Delikatnie ją osuszamy ręcznikiem i przechodzimy do dalszych czynności.

Przyda nam się jakaś gąbeczka, za pomocą której nanosimy pastę na rysę i na lakier w jej najbliższym położeniu. Delikatnie rozsmaruj pastę i odczekaj pół minuty, aż wyschnie.

Teraz przechodzimy do właściwej czynności czyli polerowania. Polerowanie najlepiej jest wykonać nową ściereczką lub mikrowłóknem. Musi być nowa aby nie zawierała np. ziarenek piasku, które mogą porysować lakier zamiast go odnowić.  Polerowanie wykonujemy kolistymi ruchami. Niestety jest to pracochłonna czynność – efekt może nie pojawić się za pierwszym razem w przypadku głębokich rys. Ale jeśli mamy średnie lub małe rysy to bez problemu je usuniemy za pierwszym razem.

Zobaczcie jak efekt wygląda po jednokrotnym polerowaniu na podstawie tej rysy na samochodzie:

fot. Łukasz Bazarnik - YouTube

fot. Łukasz Bazarnik – YouTube

Trzeba przyznać, że efekt jest po prostu idealny. Rysa mimo iż była dosyć duża to zniknęła i nie zostało po niej śladu. Nie spodziewaliśmy się na początku, aż tak dobrego rezultatu. Zanim więc przeczytasz cenniki salonów lakierniczych jak usunąć rysę na lakierze, to warto wypróbować domowy sposób. Teraz już wiesz jak używać pasty K2 Turbo. Jest to dziecinnie proste. Wystarczy trochę czasu i problem zniknie.