Jak uruchomić każdą grę bez płyty

Technologie Data publikacji: 15 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jak uruchomić każdą grę bez płyty? Jeśli chcesz zyskać trochę swobody i odpalać gry na swoim kompie bez wkładania płyty z pudełka to jest na to sposób. W tym krótkim poradniku dowiesz się jak uruchomić grę bez płyty CD w napędzie.

Jak odpalić grę bez płyty CD?

Pamiętaj o tym, że tylko legalnie kupionej gry możesz pobrać kopię (obraz ISO) z Internetu na własny użytek – jako kopię zapasową. Jeśli więc masz jakaś grę i klucz do niej to odnajdź ją w Internecie na jakimś warezowym forum lub dysku typu chomikuj.pl i pobierz na swój PC. Pamiętaj aby nie pobierać z Torrentów bo wiąże się to z nielegalnym udostępnianiem plików.

Gdy masz już pobraną kopię gry w formacie ISO będziemy musieli stworzyć wirtualny napęd. Aby to zrobić wystarczy ściągnąć prosty programik DAEMON Tools Lite, który następnie instalujemy na naszym komputerze.

Jak stworzyć wirtualny napęd?

Zaczynamy od stworzenia wirtualnego napędu klikając ikonę tą co na screenie poniżej. Chwilę będziemy musieli zaczekać, wszystko zależy od szybkości komputera. Napęd po dodaniu pojawi się w okienku na liście poniżej, które wcześniej było puste. Zostanie mu przypisana jakaś litera.

2016-11-15_214249

Gdy nasz napęd na liście jest zaznaczony możemy wybrać pierwszą ikonkę i odszukać na dysku nasz plik ISO gry, który wcześniej pobraliśmy na dysk. Gra zostanie załadowana przez wirtualny napęd i można już ją zainstalować, albo grać w grę bez płyty cd.

2016-11-15_214443

Jeśli wejdziemy w Mój komputer to również zobaczymy nasz nowy napęd i to, że płyta z grą jest do niego załadowana.

2016-11-15_214604

Teraz już wiesz jak uruchomić grę bez płyty CD i mam nadzieję, że odpalenie gry bez płyty już nie będzie żadnym problemem :)

 

 

Podobne artykuły