Tych rzeczy o Coca Coli nie wiedziałaś!

Porady Data publikacji: 12 listopada 2015 / Aktualizacja: 2017-10-09

coca-cola-sprzatanie

Cola wyczyści piekarnik i nie tylko

czyszczenieCoca-cola ma też swoje zastosowanie w czyszczeniu przypalonych naczyń – garnków, patelni, blach. Wlej napój do brudnego naczynia na dłuższy czas, potem umyj jak zwykle. Co ciekawe cola pomoże również w usuwaniu kamienia z czajnika. Stosowana jest również do czyszczenia muszli klozetowej, okien i usuwania plam po oleju w garażu.

Usunie rdzę i poluzuje śrubę

Z „ekstremalnych” zastosowań coli okazało się także, że napój doskonale radzi sobie z usuwaniem rdzy i luzowaniem ciężkich do odkręcenia śrub. Wystarczy pozostawić produkt na całą noc w coli i powinno pomóc w odkręceniu śrub i czyszczeniu rdzy.

Coca-cola w ogrodzie

Napój ma swoje zastosowanie również w naszych ogrodach. Idealnie nadaje się do walki ze ślimakami, osami, i mrówkami. Zostaw trochę napoju w misce, a on przyciągnie i unieszkodliwi „szkodniki” .
Puszka coli dodana raz w tygodniu do naszego kompostownika doskonale go wzbogaci o kwasy, cukry i odżywi mikroorganizmy.

Cola jako lekarstwo

Co na nudności, biegunkę, niestrawność czy zgagę ? Spróbuj Coca-coli. Przy bólach brzucha wypij powoli szklankę odgazowanego napoju, a ból powinien zacząć minąć.

Jeżeli masz mdłości, to cola zrównoważy Ci pH w żołądku i dolegliwość powinna przeminąć.

Cola dobrze łagodzi ból, swędzenie np. po ukąszeniu osy, komara – jeżeli skropisz podrażnione miejsce napojem.
Podobno wypijana szklanka coli dziennie uchroni Cię przed powstawaniem kamieni nerkowych.

Cola i uroda

coca-cola,moda, włosy, modelowanie colą
Podobno łyżeczka Coca-coli do odżywki do włosów nada im miękkości. Napój przydaje się również w momencie, kiedy uznasz że kolor uzyskany po farbowaniu w domu jest zbyt intensywny. Włosy polane napojem trochę wyblakną. Cola doskonale radzi sobie również z usuwaniem gumy do żucia z włosów.

Coca-cola i gotowanie

Przepisów z wykorzystaniem coca-coli jest coraz więcej. Jako marynata do mięs często jest stosowana Cola wymieszana z ketchupem. Tak zamarynowane mięso będzie miało bardziej wyrazisty smak i nadasz mu większej kruchości.

Cola do odmrażania szyb

Napój doskonale rywalizuje z specjalnymi środkami do odmrażania szyb zimą. Wystarczy polać zamarzniętą szybę napojem, odczekać chwilę i przetrzeć szybę wycieraczkami.

Podobne artykuły