Tych produktów nie powinno się jeść na śniadanie!

Zdrowie Data publikacji: 22 maja 2016

Chcesz zjeść zdrowe śniadanie? Choć niektóre rzeczy powszechnie uważamy za zdrowe to nie powinniśmy je jeść na śniadanie. Zobacz jakie to produkty.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Surowe warzywa

Żołądek musi się sporo napracować aby je strawić dlatego zaczyna wytwarzać więcej enzymów trawiennych. Dlatego jedzenie surowych warzyw na śniadanie może spowodować wzdęcia i niestrawność oraz ból brzucha.

Owoce

Owoce są zdrowe i dostarczają witamin, ale tylko na drugie śniadanie :) Jeśli zjecie je na pusty żołądek mogą spowodować wzdęcia. Nie dają również uczucia sytości bo podwyższają poziom cukru we krwi, który szybko spada. Tak, pamiętajcie, że fruktoza to również cukier, dlatego nie można przesadzać z owocami na diecie i jeść ich na kolację jeśli się odchudzamy.

Jogurty naturalne, serki, kefiry

Nie powinniśmy jeść ich jeśli to jedyna rzecz, którą zamierzamy zjeść na śniadanie. Kwas solny, który jest w nich zawarty zabija bakterie, które są zdrowe dla naszego żołądka.

Kawa

To wielu z Was pewnie zaboli, mnie również. Kawa daje złudne poczucie sytości. Jedynie działa przez chwilę, a potem szybko czujemy się głodni. Ale jest idealnym dodatkiem do śniadania, pamiętajcie tylko by nie opierać tego posiłku jedynie na kawie :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły