Twój telefon krzyczy znowu, że „brak miejsca w pamięci”? Mamy sprytny sposób, który Ci pomoże.

Porady Data publikacji: 30 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

W nowoczesnych telefonach zaskakująco szybko kończy się miejsce  w pamięci. Im telefon starszy tym dzieje się to częściej. Dlaczego i jak sobie z tym poradzić?

  • Nawet usunięte aplikacje pozostawiają po sobie pliki.
  • Z czasem system coraz bardziej się zaśmieca i zajmuje więcej miejsca.
  • Często trzymamy niepotrzebne aplikacje, z których nie korzystamy.

Usuń aplikacje, z których nie korzystasz

Wejdź w ustawienia, a następnie Menadżer aplikacji. Przejrzyj aplikacje i jeśli z jakiś nie korzystasz to je po prostu usuń. Nawet jeśli zapłaciłaś pobierając je ze sklepu Play to logując się na swoje konto będziesz mogła pobrać je ponownie.

Clean Master Lite

2016-10-30_195831

Clin Master Lite to lżejsza wersja znanego programu Clean Master, który jednak potrafi mocno spowolnić słabsze telefony. Aplikacja przeszuka waszą pamięć i usunie wszelkie niepotrzebne pliki np. po już nieistniejących aplikacjach. Za jednym zamachem potrafi zwolnić kilka gigabajtów danych jeśli wcześniej z niej nie korzystaliście.

Zdjęcia i filmy

Nie trzymaj ich na telefonie tylko w chmurze Dropbox. Wystarczy ściągnąć aplikację, założyć konto i zdjęcia będą przesyłane do chmury. Aplikację możesz zainstalować też na komputerze i mieć do nich łatwy dostęp lub zrobić ich kopię. Nawet jeśli zgubisz telefon to nie stracisz swoich zdjęć, a jest to ważne. Oprócz tego oczywiście zwolnisz sporo pamięci.

Kabel Micro USB OTG

otg_cable_640x360

To bardzo sprytne rozwiązanie. Taki kabelek możesz podłączyć do telefonu, a z drugiej strony podłączyć pen-drive czy dysk przenośny i przenieść na niego swoje pliki np. filmy lub zdjęcia. Dzięki temu zwolnisz pamięć w telefonie.

Podobne artykuły