Trzy domowe sposoby na zatkany zlew

Porady Data publikacji: 2016-02-01

Każdy kogo taka sytuacja spotkała wie, że to nic przyjemnego. Zwłaszcza jeśli pod ręką w domu nie mamy specjalistycznych środków albo narzędzi do udrożnienia zlewu. Ale można zrobić to domowymi sposobami, oto trzy przykłady z nich :)

Miniaturka-Facebook

Sok z cytryny

Do pierwszego sposobu będziemy potrzebować soku z cytryny i proszku do pieczenia. Buteleczkę soku z cytryny podgrzewamy w mikrofalówce przez 30 sekund i przelewamy do miseczki. Dodajemy do niej 3 łyżki proszku do pieczenia i dobrze mieszamy. Wlewamy do odpływu zlewu i czekamy 10 minut po czym dobrze spłukujemy bieżącą wodą.

Soda kuchenna

Musimy wymieszać ocet i sodę chemiczną razem. Woreczek sody na butelkę octu – uważaj bo może się mocno pienić więc rób to nad zlewem. Pamiętaj by najpierw dodać sodę, a potem ocet. Wlej to od odpływu i natychmiast zatkaj korkiem – powstanie ciśnienie, które nie będzie mogło ujść do góry więc przepchnie zastoje w dół do kanalizacji.

Ocet

Do zlewu wlej szklankę octu i zatkaj go szczelnie korkiem. Po 30 minutach zalej wrzątkiem – zator powinien puścić. Czynność możesz powtórzyć, aż do skutku.

 

Podobne artykuły