Trzy czynności, które uratują dziecko przed udławieniem

Parenting Zdrowie Data publikacji: 12 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeśli jesteś młodym rodzicem albo osobą, która zajmuje się małymi dziećmi to musisz o tym wiedzieć. Te trzy proste kroki pozwolą Ci uratować dziecko przed udławieniem się. Musisz wiedzieć, że może się to zdarzyć w każdej sytuacji. Nie jest to zależne często od nas, dziecko może zadławić się wszystkim i w każdej chwili. Najważniejsze jest aby wiedzieć co wtedy zrobić.

dlawiace-sie-dziecko-1

1. Kładziemy dziecko na przedramieniu

Gdy dziecko leży na brzuchu na naszym przedramieniu podtrzymujemy główkę ręką, a drugą pięć razy uderzamy w plecy dziecka. Musimy zrobić to dość mocno, ale na tyle aby nie zrobić mu krzywdy. Przed każdym kolejnym uderzeniem zobacz czy drogi oddechowe są już czyste.

2. Uciśnięcia na klatkę

Gdy to nie podziała kładziemy dziecko na plecach i sprawdzamy palcem drogi oddechowe. Może da się już wyjąć to czym się zakrztusiło. Jeśli nie to kładziemy dwa palce na środku klatki piersiowej i wykonujemy pięć uciśnięć.

3. Wzywanie pomocy

Dziecko dalej się dławi? Wzywamy pomoc, najlepiej kogoś o to poprosić kto jest z nami. Jednocześnie powtarzamy punkt 1 i punkt 2.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły