Triki, które sprawią, że sprzątanie będzie szybsze!

Porady Data publikacji: 20 kwietnia 2016

Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać. Ja uważam to za czas stracony bo mogłabym w nim zrobić dużo więcej pożytecznych rzeczy. Niestety musimy to robić by w domu zachować porządek, dlatego warto znać triki, które maksymalnie nam to ułatwią i sprawią, że sprzątanie będzie szybsze.

Woman with a pack of detergents

Trudne plamy na dywanie

163

Trudną plamę na dywanie możesz przenieść na morką szmatkę. Wystarczy położyć ją na plamie i wyprasować żelazkiem. Czynność możesz powtórzyć kilkakrotnie aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Dzięki temu nie musisz prać całego dywanu, bo gdy wypierzesz tylko miejsce z plamę będzie odznaczać się na tle całości.

Deska do krojenia

Nie zapominaj o desce do krojenia podczas sprzątania. Znajduje się na niej dużo bakterii, do tego wsiąkają w nią brzydkie zapachy. Aby ją dobrze wyczyścić w naturalny sposób wyciśnij sok z połówki cytryny i wytrzyj nią dokładnie deskę za pomocą świeżej gąbki.

Gąbka kuchenna

product-17065

Skoro jesteśmy już przy gąbce kuchennej to warto też zająć się jej wyczyszczeniem. dzięki temu nie będziemy musieli tak często jej wymieniać. Najpierw dobrze wypłucz ją pod strumieniem bieżącej wody. Teraz nasącz ją octem i połóż na talerzy. Włóż do mikrofalówki i włącz na półtorej minuty.

Czyszczenie mikrofalówki

Właśnie wyczyściliśmy w niej gąbkę przy okazji możemy zaoszczędzić czasu i wyczyścić samą mikrofalówkę. Ocet, który wyparował z gąbki zmiękczył bród w mikrofalówce. Teraz wystarczy przetrzeć ją ręcznikami papierowymi aby bez trudu oczyścić ją z tłuszczu i resztek jedzenia.

Czyszczenie blachy do pieczenia

onegoodthingbyjillee.com

onegoodthingbyjillee.com

Jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy zmieszać 1/4 szklanki sody oczyszczonej z buteleczką wody utlenionej. Pastę nakładamy na  blachę i odkładamy na 2 godziny. Potem wystarczy spłukać wodą, efekt Was zaskoczy!

Czyszczenie obrazów

Ktoś kiedyś wpadł na ten pomysł. Na pewno nie wytrzemy obrazu wilgotną ściereczką jeszcze namoczoną w detergencie. Podobno najlepiej jest go przetrzeć kromką chleba, który ściągnie cały kurz i nie zaszkodzi obrazowi.

Słuchawka prysznicowa

Czyszczenie słuchawki prysznicowej jest bardzo łatwe – o ile zna się ten trik. Wraz z używaniem jej zarasta ona kamieniem. Jego doczyszczenie przez szorowanie jest bardzo trudne tym bardziej, że zaczyna on zalegać wewnątrz dysz. Dlatego napełnij woreczek octem. zawiń na słuchawce na noc, a rano ciesz się efektem :) Tak sprzątać to ja lubię!

16-trikow-w-sprzataniu-4-503x1024

Plastikowe zabawki

Zabawki co jakiś czas powinny być dobrze umyte, wie o tym każda mama. O ile misie i pluszaki pierzemy w pralce to mycie plastikowych zabawek sprawia o wiele więcej trudu. Dlaczego więc nie ułatwić sobie tego i nie umyć ich w zmywarce? Zamiast tabletki do mycia użyj octu. Dzięki temu zrobisz to bez użycia chemii! :)

16-trikow-w-sprzataniu-8

Czyszczenie szczoteczki do zębów

Kiedy ostatnio czyściłaś swoją szczoteczkę do zębów? No właśnie :) A to takie proste, wystarczy na noc zostawić ją włożoną do szklanki z wodą utlenioną!

Żeliwna patelnia

Macie patelnie z żeliwa? Są bardzo dobre i przygotowane na nich dania są smaczne. Ale co zrobić żeby szybko i skutecznie je czyścić? Wystarczy wysypać na nią trochę soli kamiennej i dolać oliwki z oliwek.  Zobacz jak to działa na filmiku poniżej, niesamowite!

Podobne artykuły