Triki, które pomogą Wam zorganizować swoją kuchnię

Kuchnia Porady Data publikacji: 09 maja 2016

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu i nie ma co się oszukiwać – to po prostu miejsce pracy bo utrzymanie domu to też praca. W pracy natomiast chcemy wszystko mieć dobrze zorganizowane – wygodne biurko, krzesło na odpowiednim poziomie, organizery na dokumenty itd. Tak samo jest w kuchni, wszystko musi być pod ręką i dobrze zorganizowane. Zobaczcie kilka trików, które Wam w tym pomogą :)

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Dobrze rozplanuj szuflady

Wszystko powinno mieć swoje miejsce i zawsze powinnaś na nie odkładać rzeczy po ich użyciu. Świetnie sprawdzają się do tego przegrody do szuflad, dzięki temu łatwiej jest Ci rozplanować ułożenie poszczególnych kuchennych przyborów.

2016-05-09_232715

Jeśli dobrze rozplanujesz sobie szuflady i będziesz trzymać się postawionych przez siebie zasad, to zawsze znajdziesz wszystko czego w danej chwili w swojej kuchni potrzebujesz.

2016-05-09_233004

Najlepiej zacznij od wyjęcia wszystkiego na zewnątrz. Gdy to już zrobisz wyposaż większe szuflady w podziałki, które pomogą Ci zorganizować miejsce. Teraz wszystko ułóż według swoich potrzeb tak aby było Ci jak najwygodniej.

Podpisz koszyczki

Jeśli już ułożysz swój własny system w kuchni i zorganizujesz szuflady to na pewno będziesz się wkurzać gdy domownicy wyjmą coś i nie odłożą w odpowiednie miejsce. Aby poradzić sobie z tym problemem podpisz wszystkie koszyki aby wiedzieli co powinno się w nich znaleźć.

2016-05-09_233117

Dzięki temu unikniesz wielu problemów i niepotrzebnych kłótni :)

Zobacz jak dużo zmienienia organizacja na przykładzie tej szafki.

2016-05-09_212453_Fotor_Collage

Zorganizuj szafki kuchenne

Trzymamy w nich pokrywki, pudełka, talerze, foremki do ciast itd. Wszystko to miesza się razem i potem niczego nie możemy znaleźć. Wyjmij wszystko na zewnątrz. Dopasuj do nich pudełka, a potem wszystko zorganizuj na nowo. Zobacz jaką robi to różnicę!

2016-05-09_212453_Fotor_Collage

Wykorzystaj miejsce na drzwiczkach

To miejsce, którego zazwyczaj nie wykorzystujemy. Wystarczy przyczepić do nich samoprzylepne wieszaczki żeby np. powiesić sitko :)

2016-05-09_233658

Zobacz więcej przydatnych rad na filmiku poniżej :)

Podobne artykuły