Trening 4 minutowy – czy jest on skuteczny?

Zdrowie Data publikacji: 13 lipca 2016

Wiele z Was marzy o zgrabnym i wysportowanym ciele – no dobrze ja również :) Na przeszkodzi nie stoi tylko lenistwo, ale również brak czasu. Czy zatem szybki 4 minutowy trening może być skuteczny?

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Tradycyjny trening to ok. 90 minut pracy. Doliczając dojazdy na siłownię, przygotowanie okazuje się, że musimy poświęcić na niego dość dużo czasu w swoim codziennym grafiku. Można jednak zrobić to inaczej. Intensywne, ale krótkie treningi potrafią spalić kalorie nawet lepiej. Może warto więc wykonać 4 minutowy trening? To nie wiele czasu, więc jego brak nie może być już wymówką – jedynie lenistwo!

Czy to działa?

Teraz pewnie zapytacie, jak 4 minuty mogą być tak skuteczne jak 90 czy choćby 60 minut treningu? Cała sztuka tego treningu polega na jego intensywności, dzięki krótkim przerwom nasze mięśnie muszą dać z siebie wszystko.

Jak wygląda trening 4 minutowy

Trening ten składa się jedynie z czterech prostych ćwiczeń, ale za to angażujących wszystkie partie mięśni. Pamiętaj aby przed treningiem zrobić krótką rozgrzewkę i najlepiej wykonywać go co dwa dni aby dać chwilę organizmowi na regenerację. Każde ćwiczenie staraj się wykonać najszybciej jak potrafisz, jednocześnie zwracaj uwagę na technikę.

Ćwiczenie wykonuj przez 20 sekund, a następnie 10 sekund odpoczywaj i tak przez 4 minuty. Wszystkie ćwiczenia wykonuj na maksa swoich możliwości, tak szybko jak dacie radę!

Ćwiczenia

Pierwsze ćwiczenie to pompki (jeśli nie dacie rady robić zwykłych pompek to możecie robić tak zwane kobiece pompki).

Drugie ćwiczenie to przysiady. Czyli proste znane wszystkim ćwiczenie, ale robione szybko daje spory wycisk mięśniom.

Ćwiczenie trzecie to burpeesy. Przyjmujemy pozycję pompki, wyrzucamy nogi, schodzimy na ziemię, podnosimy się, wracamy i podskakujemy. Ćwiczenie na pewno znane osobie, która byłą na cross ficie.

Ostatnie ćwiczenie to scyzoryki. Wszystkie ćwiczenia i poprawne ich wykonanie zobaczycie na filmiku poniżej co na pewno Wam ułatwi rozpoczęcie treningu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły