Torbiele jajników – objawy, które najczęściej ignorujemy!

Zdrowie Data publikacji: 28 października 2016 / Aktualizacja: 2016-10-30

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Torbiele jajników to dzisiaj bardzo częsty problem. Mogą być mnogie i przeróżnych rozmiarów. Zazwyczaj są jednak niegroźne i można je usunąć.

  1. Jak wykryć torbiele jajników
  2. Najczęstsze objawy torbieli jajników
  3. Co to są torbiele jajników?

Co to są torbiele na jajnikach?

Torbiele jajników czyli inaczej cysty to łagodna zmiana, która polega na stworzeniu się pęcherzyka wypełnionego płynem. Przyczyny torbieli jajników są różne, ale chyba mi najczęściej znanym to zespół policystycznych jajników.

Najważniejsza jest regularna kontrola gdyż wtedy można wykryć problem u zarodka. Torbiele jajników mają najczęściej rozmiar orzecha włoskiego, ale mogą też przybrać wielkość sporego jabłka.

Jakie są objawy torbieli jajników?

Ból w okolicach miednicy

2016-10-28_205734

Syndrom jajników policystycznych często objawia się bólem w okolicy miednicy. Gdy zacznie się pojawiać poza okresem może to być dla Ciebie sygnał do sprawdzenia u ginekologa.

Opuchlizna podbrzusza

Jeśli masz problem z opuchlizną podbrzusza i do tego pojawia się ból to tego nie lekceważ. Często dolegliwość tą zrzucamy na inne przyczyny.

Ból podczas seksu

Jeśli ból ten jest nader częsty to może być właśnie problem z torbielami. Musisz wtedy koniecznie skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Krwawienia pomiędzy miesiączkami

Torbiele powodują zaburzenia hormonalne w organizmie kobiety, a to następnie powoduje krwawienie podczas gdy nie powinno występować.

Mdłości i wymioty

Nie zawsze musi to być przyczyna zatrucia lub ciąży. Może to również być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi w organizmie spowodowanymi torbielami.

Nagłe wahania wagi

belly-2473_960_720

Jeśli mimo stałej diety i aktywności nagle zaczynasz szybko tyć, albo chudnąć to może oznaczać torbiele na jajnikach. Oczywiście może to być objaw wielu chorób nie konkretnie tej bo jest to dość powszechny problem.

Bóle w krzyżu

Napięcie powoduje bóle w dolnej części kręgosłupa. Może to być również infekcja dròg moczowych, ale niekoniecznie. Może to być wywołane torbielami jajników.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły