TOP 5 produktów spożywczych, które poprawią Twoją pamięć i koncentrację

Zdrowie Data publikacji: 28 września 2016

Mózg to również organ naszego ciała, który potrzebuje odpowiedniego odżywienia aby mógł osiągnąć maksimum swoich możliwości. Warto o niego zadbać poprzez jedzenie odpowiednich produktów. Dzięki temu zwiększymy naszą zdolność zapamiętywania oraz poprawimy koncentrację.

2016-09-28_113500

1. Zielona herbata

oolong-827397_960_720

Warto spożywać zieloną herbatę z dwóch powodów. Jest ona źródłem kofeiny oraz substancji znanej jako L-teanina. Dzięki niej kofeina jest uwalniana wolniej przez co dłużej działa na nasz organizm. Dzięki zielonej herbacie możemy bardziej się skupić i przez dłuższy czas nad czymś intensywnie pracować umysłowo. Dlatego warto sobie popijać zieloną herbatę podczas wysiłku umysłowego.

2. Ryby

2016-09-28_114004

Tłuste ryby są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są bardzo istotne dla prawidłowej pracy naszego mózgu. Kawasy tłuszczowe omega-3 poprawiają naszą pamięć i sprawność umysłową. Mogą również obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu i działają pozytywnie przy objawach demencji.

3. Ciemna czekolada

2016-09-28_114157

Ciemna czekolada dodaje energii oraz pomaga poprawić nastrój. Dzięki temu można łatwiej się skupić i popracować nad czymś. Wystarczą 2 kostki. Warto wiedzieć, że ciemna czekolada nie jest tucząca mimo, iż może się wydawać inaczej.

Czy jedzenie czekolady sprawia, że tyjesz?

4. Awokado

2016-09-28_114504

Sprawność mózgu zależy również od poprawnego przepływu krwi. Dlatego tak ważne jest to by zwalczać zły cholesterol, w czym może pomóc awokado. Ważna jest zdolność organizmu do koncentracji odpowiedniego źródła energii jakim jest glukoza we krwi. Można to zrobić poprzez jedzenie awokado.

5. Jagody

Jagody są źródłem przeciwutleniaczy i są dobrym stymulantem przepływu krwi i tlenu do mózgu. To sprawia, że świetnie poprawiają naszą pamieć i koncentrację. Dowiedziono, że są również odpowiedzialne za zmniejszenie otępienia wynikającego choćby z choroby Alzheimera.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły