11 października 2020

Test na koronawirusa online – przeprowadź go jeśli podejrzewasz u siebie zakażenie

Na stronie rządowej pacjent.gov.pl znajdziemy test na koronawirusa online. Możemy za jego pomocą sprawdzić, czy objawy, które posiadamy mogą być spowodowane zakażeniem koronawirusa. Pamiętajmy jednak, że test ten nie jest poradą medyczną, ani diagnozą. Pomaga nam jedynie zdobyć pewne informacje, które pomogą pokierować naszymi dalszymi ruchami.

Zanim przystąpisz do testu na koronawirusa przez Internet musisz pamiętać, że to jedynie wywiad, który nie jest diagnoza. Nie jest w stanie zastąpić badania na obecność COVID-10. Warto jednak wspomnieć, że zadane pytania opracowane zostały na podstawie wytycznych WHO oraz CDC dotyczących COVID-19.

Dane, które podasz są anonimowe i nikomu nie będą przekazane. Wywiad nie jest też przeznaczony dla osób, które zostały już pozytywnie zdiagnozowane na obecność koronawirusa.

Jak przeprowadzić test na koronawirusa online?

Zacznijmy od wejścia na stronę pacjent.gov.pl/koronawirus/sprawdz-objawy – na tej stronie zyskamy dostęp do testu. Musimy jednak najpierw zaakceptować warunki korzystania z usługi oraz polityki prywatności, które znajdują się na dole strony. Wtedy możemy kliknąć „Dalej”, aby przejść do testu.

Następnie Musmy wybrać swoją płeć, wprowadzić nasz wiek oraz odpowiedzieć na resztę pytań, które zostaną nam zadane w formularzu. Po wypełnieniu formularza uzyskamy wynik.

Na stronie z wynikiem testu na koronawirusa online otrzymamy również wskazówki co powinniśmy robić, aby zapobiec zakażeniu. Wśród zaleceń jest oczywiście częste mycie rąk czy zasłonięcie ust i nosa gdy kaszlemy lub kichamy. Zaleca się również zachowanie dystansu, zostanie w domu gdy nie ma potrzeby wychodzenia czy unikanie dotykania twarzy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.