Te codzienne nawyki uszkadzają nasz mózg!

Zdrowie Data publikacji: 25 października 2016

Wszyscy mamy pewne nawyki. Niektóre z nich choć nie zdajemy sobie z tego sprawy mają szkodliwe dla nas działanie i mogą nawet uszkadzać nasz mózg.

fot. dailyhealthpost.com

fot. dailyhealthpost.com

  1. Codzienne nawyki mogą uszkadzać nasz mózg.
  2. Cukier zaburza rozwój niektórych funkcji mózgu.
  3. Mała ilość snu niszczy komórki mózgu.

Jakie nawyki powodują szkody w naszym mózgu?

Brak śniadania jest jednym ze złych nawyków, który wiele z nas codziennie uskutecznia. Mózg w nocy nie odpoczywa, ciężko pracuje nad wieloma funkcjami naszego organizmu. Gdy pozbawiamy go energii do pracy od samego początku dnia nie tylko będziemy mniej wydajni oraz zmęczeni. Możemy też prowadzić do problemów z koncentracją i pracą umysłową.

Cukier w zbyt dużej ilości hamuje rozwój niektórych funkcji mózgu, szczególnie u dzieci. Zaburza on wchłanianie białka i składników odżywczych. Często zapominamy, że cukier spożywamy również w wielu innych produktach, nie tylko słodząc herbatę. Dlatego dziennie kilkakrotnie przekraczamy normy spożycia cukru bezpieczne dla naszego zdrowia.

Zanieczyszczone powietrze to kolejny problem. Zmniejsza ono ilość wchłanianego tlenu, który naszemu mózgowi jest niezbędny. Nienatlenione komórki mózgu umierają. Dlatego warto pamiętać o czystości powietrza w naszych mieszkaniach. Częstym wietrzeniu oraz czujnikach gazu i czadu.

Zbyt mała ilość snu to bardzo częsty grzech ludzi zapracowanych. Podczas snu mózg regeneruje swoje komórki, gdy mu to uniemożliwimy one najzwyczajniej w świecie obumierają co prowadzi do ich zniszczenia i jednocześnie zmniejszenia możliwości naszego mózgu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły