Tankujesz samodzielnie gaz do samochodu? Pamiętaj o tym, może stać Ci się krzywda.

Motoryzacja Data publikacji: 02 maja 2021

Tankujesz samodzielnie gaz w samochodzie? Wydaje się to bardzo prosta czynnością, ale należy pamiętać o paru rzeczach. W przeciwnym wypadku może stać się nam krzywda.

Załóż rękawice

Zacznijmy od bardzo ważnej rzeczy, jaką jest założenie rękawicy, która chroni naszą dłoń. Gdy odpinasz wąż od wlewu gazu w samochodzie, zawsze wystrzeli pewna ilość gazu. W ciepłych temperaturach odparowuje ona bardzo szybko, ale ręka po zetknięciu z takimi oparami może zostać poparzona. Co więcej, są to poparzenia odmrożeniowe, które są też bardzo bolesne. Pamiątka po nich może pozostać nam całe życie.

Dlatego pamięta o tym, aby podczas tankowania gazu do samochodu zawsze ubierać rękawice. Jeśli nic do tej pory się nie stało to bardzo dobrze. Pamiętaj jednak, że zawsze może Cię to spotkać.

Ustaw pistolet pod kątem

Podczas tankowania gazu pistolet powinien być ułożony pod kątem, tak by ciśnienie nie powodowało odkręcania się zaworu od wlewu gazu w samochodzie, a jego dokręcenie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której przedłużka do tankowania mogłaby wyskoczyć i narobić szkód.

Sprawdź gdzie jest wyłącznik bezpieczeństwa

Każdy dystrybutor LPG posiada wyłącznik bezpieczeństwa, który jest podpisany i ma czerwony kolor. Zanim zaczniesz tankować sprawdź gdzie się znajduje, aby w przypadku nieoczekiwanej sytuacji móc szybko go wcisnąć.

Podobne artykuły