Szybki oczyszczający koktajl z kapusty na śniadanie lub kolację

Zdrowie Data publikacji: 22 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeszcze niedawno moje horyzonty smakowe były bardzo wąskie. Dopiero zagłębiając się w nawyki zdrowego żywienia i mnóstwo przepisów innych autorów, znalazłam inspirujące połączenia smaków. Nie tylko w ciekawy sposób doświadczają nasze kubki smakowe, ale też poprawiają nasze zdrowie. Tak jak ten oczyszczający koktajl.

Nasz organizm jest pełen toksyn. Przyswajamy je codziennie przez pokarmy oraz z powietrza. Czasami mimo, że wydaje się nam, iż jemy i żyjemy zdrowo to jesteśmy narażeni na masę czynników niezależnych od nas. Stan naszej skóry się pogarsza, pogarsza się nasz metabolizm i zaczynamy tyć. Możemy czuć się też bardziej zmęczone lub zaczną dokuczać nam problemy różnej maści. To wszystko może być spowodowane zbyt wysoką ilością toksyn w organizmie.

Składniki

  • 3 liście kapusty
  • szklanka chudego mleka
  • 1/4 szklanki ananasa, świeżego pokrojonego w kostkę
  • łyżeczka cynamonu
  • łyżka miodu

Przygotowanie

Liście staraj się wybierać zawsze jak najładniejsze. Usuwaj z nich łodygi i pokrój je na mniejsze kawałki lub po prostu rozerwij w rękach. Wszystkie składniki wrzuć do blendera i zmiksuj do uzyskania jednolitej konsystencji. Koktajl jest gotowy do wypicia, możesz go wypić zamiast śniadania lub kolacji. Tak byłoby najlepiej :) Ale oczywiście, jeśli nie dasz rady zaspokoić głodu to oprócz tego coś zjedz lekkiego.

Źródło artykułu: http://www.foodrecipeshq.com/quick-green-detox-smoothie-healthier-breakfast/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły