Szkoda pieniędzy na kupowanie czosnku, skoro można go wyhodować samemu. Zobaczcie jak!

Ogród Porady Data publikacji: 22 września 2016

Czosnek jest bardzo ważnym dodatkiem w mojej kuchni. Nie tylko świetnie poprawia smak potraw, ale ma też wiele właściwości zdrowotnych o czym już wcześniej pisaliśmy. Dlatego warto go zawsze mieć pod ręką. Dużo taniej będzie jeśli zaczniesz go hodować sama. Jak to zrobić? Zaraz Ci wytłumaczymy :)

aromatic-84691_960_720

Czosnek jest bardzo łatwy w uprawianiu. Co prawda, trzeba na to trochę czasu, ale gdy już nauczymy się całego procesu i „zapętlimy” sobie nasze plony będziemy cały czas mieć w domu swój własny czosnek.

Aby wyhodować czosnek w domu będziemy potrzebować:

  • kilka ząbków czosnku
  • ziemię do kwiatów
  • donice

Jeśli chodzi o główkę czosnku to najlepiej kupić ząbki do posadzenia w sklepie ogrodniczym. Takie ze sklepu mogą nam nie wyrosnąć. Sadzimy tylko duże ząbki i każdy musi mieć fragment piętki.

czosnek-1-800x420

fot. familylifegoals.com

Ząbek czosnku wkładamy do wilgotnej ziemi tak aby zaostrzonym fragmentem do góry na głębokość 5cm. To w zasadzie pierwszy okres wzrostu, który wymaga od nas po prostu cierpliwości i systematycznego nawilżania ziemi.

gar

fot. familylifegoals.com

Gdy pojawią się pierwsze pędy, pamiętaj o tym by ucinać kwiaty bo inaczej czosnek nie będzie miał odpowiedniego aromatu. Gdy pojawi się 5-6 liści czosnek jest gotowy do zebrania.

fot. familylifegoals.com

fot. familylifegoals.com

Czosnek też możesz sadzić w swoim ogrodzie. Coraz więcej osób tak robi. ma też charakter dekoracyjny :) Teraz już wiecie jak zadbać o darmowe dostawy czosnku w domu. Życzę powodzenia w sadzeniu!

2016-09-22_153938

Zobacz jeszcze parę artykułów na temat czosnku, które warto przeczytać.

Czosnek – niezastąpiony lek w domowej apteczce

Jak sprytnie obrać czosnek – szybko i bez śmierdzących rąk

Czosnek – pogromca raka!

Podobne artykuły