Suche skórki o dłonie? Zobacz jak o nie zadbać domowym sposobem!

Uroda Data publikacji: 25 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Suche dłonie i skórki to częsty problem kobiet narażonych na chemię gospodarczą i nagłe zmiany temperatury. W tym artykule dowiesz się o:

  1. Domowych środkach nawilżających dłonie
  2. Dbaniu o skórę dłoni
  3. Regeneracji zniszczonych dłoni

Warto pamiętać, że zarówno skórki jak i skóra dłoni odgrywają bardzo istotną rolę w utrzymaniu zdrowych paznokci. Jeśli nie zadbamy o swoje dłonie nie możemy potem dziwić się, że płytka paznokcia również ulega osłabieniu i stają się one przebarwione oraz łamliwe.

Do wykonania naszego domowego kremu regenerującego zniszczone i suche dłonie oraz zapewniającego odpowiednie nawilżenie użyjemy kilku niezbędnych składników.

Masło kakaowe

2016-10-25_185235

Nazwa może was zmylić, ale nie jest ono brązowe jak mogłoby się wydawać. Ma kolor smalcu i jest świetnym naturalnym kremem nawilżającym, który wchłania się głęboko w skórę. Musi być ono w temperaturze pokojowej aby było dosyć rzadkie.

Olejek migdałowy

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

On pomoże zregenerować naszą skórę. Nada jej sprężystości i sprawi, że będzie miękka i delikatna. Potrafi nawet niwelować skutki podrażnień chemią gospodarczą. Idealnie nawilża naszą skórę!

Kapsułki z witaminą E

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Znajdziecie je w każdej aptece. Ważne by w środku był olejek nie proszek. Zawiera witaminę E jak sama nazwa wskazuje, która jest składnikiem wielu markowych kremów, które dbają o zdrowie naszych dłoni.

Przygotowanie

Najwyższy czas przejść do przygotowania naszego kremu. Wiemy już jakie składniki użyjemy, podamy Wam jeszcze odpowiednie proporcje.

Składniki

  • 1 kapsułka witaminy E
  • 1 łyżeczka oleju migdałowego
  • 2 łyżeczki masła kakaowego

Przygotowanie

Przygotowanie jest banalnie proste i polega na dobrym połączeniu wszystkich trzech składników. Pamiętajcie tylko by kapsułkę przeciąć i wykorzystać z niej sam olej. Gdy uzyskamy jednolitą konsystencję kremu wystarczy przełożyć go do pudełka po kremie i trzymać w chłodnym miejscu. Stosujemy go regularnie, najlepiej kilka razy dziennie.

Podobne artykuły