Strzelanie palcami, jeśli to robisz przeczytaj ten artykuł!

Zdrowie Data publikacji: 20 sierpnia 2016

Strzelanie palcami, też to robisz? Jest parę rzeczy, które warto o tym wiedzieć. Temat jest o tyle ciekawy, że zajęli się nim naukowcy z Uniwersytetu Alberty. Trzask, który towarzyszy strzelaniu kości pochodzi ponoć z pękania pęcherzyków powietrza wypełniających płyn stawowy.

giphy

Naukowcy nie przedstawili jednak żadnych jednoznacznych dowodów dlatego temat podjął też Uniwersytet Kalifornijski i przeprowadził badania przy użyciu ultrasonografu. Badania pokazały, że strzelanie kości wiąże się ze zmianą ciśnienia w mazi stawowej. Ultrasonograf zarejestrował też małe eksplozje, które mogłyby potwierdzać hipotezę naukowców z Uniwersytetu Alberty.

Specjaliści jednak zgadzają się co do jednego. Strzelanie stawami nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze stawy w późniejszych latach. W celu potwierdzenia tego kalifornijski lekarz Donald Unger przeprowadził wieloletni test i przez 60 lat strzelał jedynie jedną dłonią drugą pozostawiając w spokoju. Po tym czasie między stawami obydwu dłoni nie było żadnej różnicy. Jeśli jesteś bardziej zainteresowana tematem więcej możesz dowiedzieć się na filmiku poniżej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły