Stare ręczniki – spraw by były nowe

DIY Porady Data publikacji: 08 września 2016

Z czasem stare ręczniki przestają absorbować wodę, są szorstkie i brzydko pachną. Nie musisz jednak od razu wymieniać ich na nowe – możesz je przywrócić do stanu nowości lub chociaż zbliżonego do niej. Wszystko zależy od stopnia zużycia ręcznika.

reczniki

Do wykonania tego sposobu będziesz potrzebować dwóch składników, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Jest to soda oczyszczona oraz ocet. Już je masz? Możemy przechodzić do działania :)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Dlaczego soda i ocet? To proste, soda jest tania, a do tego świetnie nadaje się do czyszczenia. Wybiela materiał, ma właściwości bakteriobójcze i czyszczące. Ocet również jest bardzo dobrym środkiem czyszczącym, a kwasy zawarte w nim usuwają nieprzyjemny zapach. Łącząc te dwa środki zrobimy bardzo dobry i skuteczny domowy środek piorący. Zaczynamy!

Ręczniki wrzuć do pralki i dodaj do nich gorącej wody. Następnie dodaj 1 szklankę octu i włącz pełne pranie. Gdy pranie się skończy dodaj znowu gorącej wody i wsyp pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie znowu puść pranie. Wysusz ręczniki i zobacz co się z nimi stało. Efekt na pewno Cię zaskoczy :)

2016-09-08_150858

 

Podobne artykuły