Sprytny sposób na wykorzystanie fusów po kawie

Porady Data publikacji: 23 lutego 2016 / Aktualizacja: 2017-11-18

Miniaturka-Facebook-—-Odzyskano

Więcej już nie wyrzucisz fusów po kawie. Zobacz kilka sprytnych sposobów na ich wykorzystanie. Naprawdę mogą się one przydać!

Odświeżacz powietrza

Wystarczy fusy po kawie wysuszyć w piekarniku a następnie umieścić je tam gdzie chcemy pochłonąć niemiłe zapachy. Możesz np. wrzucić je do lodówki by pochłaniała zapachy.

Eliminowanie zapachu na dłoniach

Jeśli oprawiasz np. rybę i twoje dłonie brzydko pachną, to wystarczy przetrzeć je fusami po kawie by zniwelować nieprzyjemny zapach.

Eliminowanie brzydkiego zapachu z odpływów

Jeśli z odpływów w zlewie wydobywa się nieprzyjemny zapach to wystarczy raz na tydzień wsypać do niego fusów po kawie, odczekać chwilę i zalać gorącą wodą – najlepiej z octem.

Środek odstraszający owady

Jeśli mrówki lub inne owady odwiedzają zbyt często twój dom, w miejscach, którymi się do niego dostają rozsyp fusy po kawie.

Środek czyszczący

Fusy po kawie działają tak samo jak proszek do czyszczenia. Wystarczy wykorzystać zrobioną z nich papkę do wyczyszczenia np. płyty kuchennej czy żeliwną patelnię.

Szampon przeciwko pchłom

Jeśli Twój pies złapie pchły myj go za pomocą fusów po kawie. Możesz je dodawać do szamponu.

Nawóz do kwiatów

Twoje doniczkowe kwiaty uwielbiają fusy po kawie. Stymuluje wzrost roślin oraz zapobiega wielu chorobom pochodzącym od grzybów. Warto podsypywać nimi kawę.

Podobne artykuły