Sposoby na wykorzystanie torebek herbaty

Porady Data publikacji: 06 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2021-05-27

Zwykła herbata w torebkach może mieć wiele przydatnych zastosowań, które warto znać. Dzisiaj przedstawimy Ci je i zachęcimy do tego, aby wypróbować je samodzielnie. Warto o nich wiedzieć, mogą przydać Ci się w wielu różnych sytuacjach.

Brzydkie zapachy z kuwety

Z kuwety Twojego kota wydobywa się nieprzyjemny zapach? Wykorzystaj torebki herbaty, które świetnie pochłaniają wilgoć i neutralizują brzydkie zapachy. Wystarczy, że umieścicie w niej kilka torebek herbaty. Mogą to być nawet wcześniej zaparzone herbaty, które pozostawimy do wysuszenia na kaloryferze.

Czyszczenie drewnianych mebli

Torebki herbaty po zaparzeniu idealnie nadają się do czyszczenia prawdziwego drewna. Przetrzyj nimi meble, a zobaczysz jaki połysk zyskają.

Usuń cienie pod oczami

Po zaparzeniu herbaty, gdy torebki są jeszcze ciepłe, połóż je pod oczy. Da Ci to uczucie ukojenia, a dodatkowo pomoże pozbyć się cieni pod oczami, przez które wyglądasz na zmęczoną.

Torebki z herbaty na kurzajki

Czarna herbata jest naturalnym środkiem, który pomoże nam w usunięciu kurzajek. Dlatego za każdym razem, gdy zaparzysz herbatę z torebki zrób sobie kompres na kurzajkę. Trzymaj na niej torebkę przez kwadrans.

Torebki z herbaty na trądzik

Masz problem z cerą trądzikową? Herbata ma działanie antybakteryjne. Dlatego po zaparzeniu herbaty przetrzyj twarz wilgotną torebką herbaty, tak jakby był to wacik nasączony tonikiem do twarzy.

Podobne artykuły