Sposób opadania pasków na znaku U-21 ma znaczenie! Instruktor tłumaczy

Motoryzacja Data publikacji: 29 stycznia 2023 / Aktualizacja: 2023-12-05

TikTok to platforma na, której oprócz śmiesznych filmików, znajdziemy również osoby dzielące się swoją wiedzą. Jedną z takich osób jest instruktor_niedzwiadek, a dokładnie Paweł Niedźwiadek. Jest on instruktorem nauki jazdy na kategorię B. W swoich filmikach tłumaczy, jak zgodnie z przepisami poruszać się samochodem po drogach.

Jadąc samochodem, możemy natknąć się na wiele znaków. Część z nich potrafi jednak skrywać tajemnice nawet przed kierowcami z wieloletnim doświadczeniem. Znaki U-21 spotykamy na drodze najczęściej w miejscach, gdzie odbywają się remonty. Tego rodzaju słupki oznaczają krawędzie zwężającego się pasa ruchu.

Na powierzchni znaku znajdują się skośne naprzemienne wymalowane czerwone i białe pasy. Czy wiesz o tym, że kierunek ich opadania ma znaczenie?

@instruktor__niedzwiadek Ciekawostka o znakach #prawko #prawojazdy #drivinglicense #prawko2022 #zdajeprawko #drivinginstructor #instruktornaukijazdy #drivingexam #egzaminnaprawojazdy #instruktorniedzwiadek #drivinglessons #drivingshool #naukajazdy #drive #kraków #zima2022 #u ♬ Riders on the Storm – The Doors

Jak tłumaczy Paweł Niedźwiadek, ich kierunek wskazuje nam, z której strony znaku powinniśmy przejechać. Powinniśmy jednak zastosować zasadę ograniczonego zaufania, gdyż jak zauważa instruktor, rzadkim widokiem są tablice kierujące U-21 ustawione w prawidłowy sposób. Przejeżdżając koło takich znaków, możecie następnym razem zwrócić uwagę, czy zostały zwrócone w odpowiednią stronę.

Podobne artykuły