Sposób na zimne stopy

Porady Data publikacji: 04 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2017-12-02

Masz problem z uczuciem zimnych stóp? To jedna z niedogodności tej pory roku i właśnie zimą problem najczęściej się nasila. Zobacz dlaczego masz zimne stopy i jak temu zapobiegać.

Zimne stopy

Jak pewnie się domyślasz zimne stopy to problem wynikający ze słabego krążenia. Problem najczęściej pojawia się zimą i jesienią czyli właśnie teraz. Gdy nasze stopy są niedokrwione krew przez nie przepływająca niedostatecznie je ogrzewa co powoduje uczucie zimna w stopach.

To co musimy zrobić to poprawić krążenie, a dzięki temu znów będziemy czuć ciepło w naszych stopach. Złe krążenie wynikać może z przyczyn technicznych np. zbyt ciasnych skarpetek lub butów. Jeśli jednak już je wyeliminowałaś to pozostaje nam skorzystanie z jeszcze jednego skutecznego sposobu.

Sposób na zimne stopy

Pewnie myślisz, że moczenie ich w ciepłej wodzie to idealny sposób by je rozgrzać. Tak, ale na chwilę. Oprócz tego ciepła woda mocno wysusza naszą skórę i stosując ten sposób często nasze stopy będą wyglądać po prosu gorzej, a my jeszcze częściej będziemy musieli je nawilżać.

Dlatego zrobimy coś więcej czyli maseczkę dla stóp, która poprawi krążenie krwi. W tym celu potrzebne będą nam następujące składniki.

  • Imbir w proszku
  • Ostra papryka w proszku
  • Cynamon w proszku

Wszystkie te przyprawy mają właściwości pobudzające krążenie. Dlatego zrobimy sobie z nich maseczkę do stóp dodając do nich trochę letniej wody i robiąc papkę. Nakładamy ją na stopy, a następnie zmywamy w letniej wodzie.

Podobne artykuły