Sposób na uratowanie lakieru do paznokci

Porady Data publikacji: 27 maja 2015 / Aktualizacja: 2023-03-16

Wyschnięty lakier do paznokci to frustrująca sytuacja, szczególnie jeśli chcesz uzupełnić swoją manikiurę, ale nie chcesz kupować nowego lakieru. Jednak istnieją proste sposoby na ratowanie wyschniętego lakieru do paznokci, oto kilka z nich:

  1. Rozpuszczalnik do lakieru do paznokci – dodaj kilka kropel rozpuszczalnika do lakieru do paznokci i zamknij dokładnie buteleczkę. Następnie wstrząśnij butelką, aby dokładnie wymieszać składniki. Powtarzaj tę czynność, aż uzyskasz pożądaną konsystencję.
  2. Gorąca woda – umieść butelkę z lakierem do paznokci w misce z gorącą wodą na kilka minut. Ciepło pomaga rozpuszczalnikowi do penetrowania suchej konsystencji i przywraca lakierowi płynność.
  3. Płyn do mycia naczyń – dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń do wyschniętego lakieru do paznokci, a następnie zamknij butelkę i wstrząśnij. Powtarzaj, aż uzyskasz pożądaną konsystencję.
  4. Olejek do paznokci – dodaj kilka kropel olejku do paznokci do wyschniętego lakieru i wstrząśnij butelką. Olejek do paznokci nie tylko przywróci konsystencję lakieru, ale także doda połysku Twoim paznokciom.
  5. Gorący suszarka do włosów – umieść butelkę z lakierem do paznokci w ciepłym miejscu, na przykład blisko gorącej suszarki do włosów. Ciepło powoduje, że konsystencja lakieru staje się bardziej płynna.
  6. Nabyj rozcieńczalnik do lakieru do paznokci – jeśli powyższe metody nie przynoszą efektu, możesz nabyć rozcieńczalnik do lakieru do paznokci w sklepie z kosmetykami. Stosuj go zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Podobne artykuły