Sposób na szybkie schłodzenie samochodu podczas upałów

Motoryzacja Data publikacji: 09 lipca 2021

Wnętrze samochodu pozostawionego na parkingu w środku lata rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Podróżowanie takim autem jest nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne. Dlatego przed ruszeniem w drogę najlepiej jest wystudzić wnętrze samochodu i w tym artykule podpowiemy Wam, jak to szybko zrobić.

Jak wystudzić wnętrze samochodu

Jeśli posiadasz system otwierania okien z kluczyka samochodu, warto otworzyć je jeszcze przed wejściem do samochodu. Funkcję tę uruchamia się najczęściej przytrzymując przed dłuższy czas przycisk otwarcia drzwi. Dzięki temu wykorzystamy naturalną cyrkulację powietrza, która wydmucha rozgrzane powietrze na zewnątrz, a zastąpi je świeżym.

Jeśli takiej funkcji w pilocie od samochodu nie posiadamy, wystarczy otworzyć dwa okna znajdujące się po przeciwnych stronach samochodu. Najlepiej okno kierowcy i prawe tylne okno pasażera. Możemy przyśpieszyć ten proces na przemian „trzaskając” drzwiami, co jeszcze szybciej wydmucha ze środka nagrzane powietrze.

Teraz możemy wsiąść ponownie do samochodu i ruszyć w drogę. Nie zamykamy jednak od razu okien. Ustawiamy żądaną temperaturę na panelu klimatyzacji. Jeśli mamy tryb AUTOMATYCZNY warto z niego skorzystać. Wtedy samochód sam dostosuje nawiewy, tak by jak najszybciej osiągnąć założoną temperaturę, a potem ją utrzymać. Czekamy, aż auto wydmucha z układu klimatyzacji gorące powietrze, które również tam się zgromadziło. W czasie jazdy zostanie ono szybko usunięte z samochodu przez napływ powietrza z zewnątrz przez otwarte okna. Teraz dopiero je zamykamy i kontynuujemy jazdą.

Podobne artykuły