27 września 2014

Sposób na spalony garnek

W jaki sposób uratować przypalony garnek? Dzisiaj przedstawimy Wam trzy triki, które możecie wykorzystać.

Sól

Sól jest pierwszym z naszych wyborów, a to dlatego, że większość z nas ma ją w swojej kuchni. Jej wykorzystanie jest bardzo proste. Dno przypalonego garnka grubo zasypujemy solą i tak go zostawiamy nawet na kilka godzin. Po tym czasie musimy wypłukać sól i gąbeczką wyczyścić dno. Jeśli przypalenie nie było bardzo mocne i trudne do usunięcia to ta metoda w zupełności powinna wystarczyć.

Proszek do prania i mleczko czyszczące

W przypadku trudniejszych do usunięcia przypaleń sama sól może nie wystarczyć. Jeśli używamy proszku do prania i mamy mleczko czyszczące to możemy je wykorzystać. Najpierw do garnka dodajemy proszek, na oko gdzieś z dwie łyżki. Dokładna ilość nie ma tak dużego znaczenia. Następnie dolewamy wody i zagotowujemy całość mieszając. Jeśli nie mamy proszku możemy użyć mleczka do czyszczenia. Po zagotowaniu wody wylewamy ją i myjemy garnek płynem oraz gąbeczką kuchenną – tą szorstką stroną.

Tabletki do zmywarki

To kolejny ze sposobów, który możemy wykorzystać. Tabletki do zmywarki posiada wiele z nas bo i zmywarka stała się jednym z podstawowych sprzętów AGD goszczących w naszej kuchni.

Do garnka wrzucamy tabletkę, a następnie zalewamy ją wrzątkiem tak by wrzątek przykryj przypalenia. Zostawiamy mieszankę na całą noc, a rano dolewamy wody i zagotowujemy jeszcze całość. Po tym myjemy garnek jak zwykle i gotowe.