Sposób na poluzowany guzik

Porady Data publikacji: 14 maja 2015 / Aktualizacja: 2023-03-15

Poluzowany guzik w ubraniu to dość powszechny problem, który może pojawić się w każdej chwili. Istnieją różne sposoby na szybkie naprawienie takiego guzika, oto kilka z nich:

  1. Użyj zapałki lub szpilki – Wprowadź zapałkę lub szpilkę przez dziurkę w guziku i owiń nitkę wokół guzika, następnie zwiąż węzeł. Pozwoli to na tymczasowe utrzymanie guzika na miejscu.
  2. Użyj kleju w sztyfcie – Nałóż na końcówkę sztyftu trochę kleju i wciskaj go delikatnie w otwór, w którym znajduje się guzik. Następnie wciśnij guzik na swoje miejsce i poczekaj, aż klej wyschnie.
  3. Wykorzystaj resztę nici – Wykorzystaj resztę nici, która jest jeszcze przymocowana do guzika, aby przeszyć guzik z powrotem na ubraniu. Zwiąż węzeł na końcu i przeciągnij igłę i nitkę przez kilka warstw ubrania, aby guzik był dobrze przytrzymany.
  4. Użyj kleju tkaninowego – Nałóż niewielką ilość kleju tkaninowego na końcówkę guzika i wciśnij go w otwór na ubraniu. Następnie przyciśnij guzik na swoje miejsce i poczekaj, aż klej wyschnie.
  5. Wykorzystaj biżuterię – Jeśli guzik jest duży, a dziurka zbyt mała, można spróbować użyć kawałka biżuterii, takiej jak koralik lub pierścień, aby zapobiec przesuwaniu się guzika.

Podobne artykuły