Sposób na luźny młotek

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-06-14 / Aktualizacja: 2023-03-16

Jeśli trzonek od młotka wypada, nie jest już w stanie spełniać swojej funkcji i potrzebna jest jego wymiana lub naprawa. Oto kilka sposobów, jak poradzić sobie z tym problemem:

  1. Wymiana trzonka: W przypadku większości młotków trzonek można łatwo wymienić. Wymiana trzonka jest prosta i zazwyczaj polega na wykręceniu starego trzonka i wkręceniu nowego. Trzonek należy wybrać odpowiedniej długości i średnicy, aby pasował do naszego młotka.
  2. Naprawa trzonka: Jeśli trzonek jest uszkodzony tylko w pewnym miejscu, można go naprawić, zamiast wymieniać. Najpierw należy usunąć uszkodzony fragment trzonka, a następnie wstawić nowy kawałek drewna. Nowy kawałek drewna musi mieć taką samą średnicę jak trzonek młotka. Następnie nowy kawałek drewna należy przykleić do reszty trzonka i dobrze wkręcić w główkę młotka.
  3. Wymiana młotka: Jeśli trzonka nie można wymienić lub naprawić, konieczna jest wymiana całego młotka. W sklepach budowlanych można znaleźć szeroki wybór młotków o różnych rozmiarach i kształtach.

Podobne artykuły