Sporo schudłaś i skóra stała się obwisła? Zobacz jak ją ujędrnić.

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-09-05

Jak ujędrnić skórę po utracie wagi? Jeśli pozbędziesz się sporej liczby kilogramów obwisła skóra jest niemal nieunikanym skutkiem ubocznym odchudzania. Na pewno zrzucenie kilkunastu kilogramów wagi jest świetnym wyczynem motywującym do dalszej utraty wagi, jednak mimo schudnięcia nasz wygląd może nas dalej nie zadowalać.

Dzieje się tak dlatego, że skóra zaczyna wisieć na ramionach czy brzuchu. My zamiast czuć się świetnie i pokazywać nasze wymarzone ciało znowu zaczynamy je ukrywać z innego powodu. Wtedy w naszej głowie zaczyna rodzić się kolejne pytanie i zaczynamy się zastanawiać nad sposobem na ujędrnienie obwisłej skóry po odchudzaniu.

Dlaczego skóra po odchudzaniu robi się obwisła?

Luźna skóra po odchudzaniu czy ciąży to naturalny proces. Do tej pory musiała ona być sporo rozciągnięta, dlatego też podczas szybkiego tycia powstają rozstępy. Skóra nie jest w stanie tak szybko się rozciągnąć. Jednak gdy już do tego dojdzie po prostu jest jak worek, w którym wcześniej było 20kg tłuszczu, a teraz jest 5kg. Worek nie jest pełny więc zrobił się luźny. Mniej więcej to samo dzieje się z naszą skórą.

Nie jest to oczywiście stanem, który musimy zaakceptować bo możemy z nim walczyć. To będzie wymagało znowu nakładu pracy i czasu, ale skoro już osiągnęłaś tyle dietą to nie warto na tym etapie się poddawać. Dzisiaj podpowiemy Ci jak ujędrnić luźną skórę po odchudzaniu lub ciąży.

Dieta ujędrniająca skórę

Zacznijmy od tego co jest najprostsze do zmiany czyli diety. Toksyny zawarte w skórze nie pozwalają się jej szybko regenerować oraz sprawiają, że skóra nie wygląda atrakcyjnie.

Dlatego aby je wypłukać musisz zacząć pić więcej wody. Wypijaj 8 szklanek dziennie, a wkrótce stan Twojej skóry zacznie się poprawiać, a ta zacznie zyskiwać swoją pierwotną jędrność. Pamiętaj, że samo picie wody nie wystarczy. Jednak jeśli zbierzesz wszystkie te porady i zaczniesz stosować to osiągniesz zadowalające efekty bez większych nakładów finansowych.

Nie zapomnij o witaminach

Również bardzo cenne będą pokarmy bogate w witaminę C. Pomaga ona wzmocnić układ odpornościowy, co przyda nam się podczas ćwiczeń. Poznacie je w dalszej części artykułu. Odpowiada też za syntezę kolagenu, który uelastycznia skórę.

Domowy peeling ujędrniający skórę

Kolejnym dobrym i tanim sposobem na ujędrnianie skóry jest domowy peeling solny. Jego wykonanie jest proste i nie drogie. Możesz stosować go codziennie podczas wieczornej kąpieli. Wmasowuj go w miejsca, w których skóra jest obwisła przez kilka minut okrężnymi ruchami, a następnie spłucz wodą.

Do przygotowania peelingu będziesz potrzebować paru składników. Wystarczy je po po prostu ze sobą wymieszać. Nie żałuj go sobie.

Składniki

  • sól morska (może być też zwykła jeśli akurat taką mamy)
  • olej roślinny
  • olejek eteryczny (opcjonalnie)

Peeling ma jedną ważną zaletę. Oprócz samego działania peelingującego skórę również ją masujemy co także pozytywnie wpływa na jej ujędrnienie. Wzmacnia to ukrwienie skóry co wpływa na jej szybszą regenerację. Systematycznym masażem możesz pozbyć się również zmarszczek :)

Ćwiczenia ujędrniające skórę brzucha

Nie chcemy Was zasypywać ćwiczeniami. Sama wiem, że nie mam ochoty wykonywać skomplikowanych planów treningowych. Dlatego jeśli również tego nie lubisz to zamiast się męczyć lepiej opanować jedno dobre ćwiczenie i po prostu systematycznie je powtarzać.

Brzuszki z uniesionymi nogami

Jedyne ćwiczenie jakie będziemy robić to brzuszki z uniesionymi nogami. Ćwiczenie z początku nie będzie na pewno proste, dlatego wątpię abyście wykonały wiele powtórzeń. Ale to nie o to chodzi, chodzi o systematyczność. Z dnia na dzień, tygodnia na tydzień i miesiąca na miesiąc będzie Wam po prostu łatwiej.

Brzuszki z uniesionymi nogami wykonuje się tak jak zwykłe brzuszki, tylko jak nazwa wskazuje nogi uniesione są do góry. Brzuszka też nie wykonujemy w pełnym wymiarze bo nie damy w ten sposób rady podnieść tułowia aż do kolan. Dlatego połóż się na plecach, zegnij i unieś nogi tak jakbyś siedziała na krześle, ręce załóż za głowę i podnieś tułów odrywając łopatki od ziemi. Jednocześnie trzymaj nogi w górze.

Podnieś się tyle razy ile dasz radę i tak wysoko jak potrafisz. Początkowo możesz wykonywać np. 3 serie po 5 podniesień. Po każdej serii zrób sobie 10 sekund ćwiczeń. Jeśli poczujesz silne napięcie mięśni brzucha i ból to nie przejmuj się, oznacza to, że ćwiczenie robisz poprawnie. Wraz z postępami zwiększaj ilość powtórzeń w seriach. Z czasem możesz również dodać obciążenie kładąc na nogach np. ciężarek.

Ćwiczenia ujędrniające skórę ramion

Tutaj świetnie sprawdzą się wszelkie ćwiczenia, które obciążają mocno ręce. Dlatego możecie zacząć wykonywać np. damskie pompki. Przy robieniu damskich pompek pracuje zarówno biceps i triceps.

Damskie pompki wykonuje się tak jak męskie z jedną różnicą. Opieramy ciało również na kolanach co sprawia, że ćwiczenie jest łatwiejsze. Nam jednak zależy na ujędrnieniu skóry ramion, a nie na wymęczeniu się fizycznie więc w zupełności takie ćwiczenie nam wystarczy.

Możecie również wykonywać pompki stojąc na przeciwko ściany. To także bardzo dobre ćwiczenie i jeszcze łatwiejsze do wykonania. Zacznijcie analogicznie od 5 powtórzeń i 3 serii. Z czasem starajcie się zwiększać ilość powtórzeń, a nawet serii.

Podobne artykuły