Skuteczny sposób na wrastające włoski

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-06-22 / Aktualizacja: 2017-10-13

fwefwefwef

Jest to dość uciążliwy problem dla wielu kobiet,a le także i mężczyzn. Na skórze pojawiają się małe białe krostki, które oznaczają już, że będziemy zaraz mieć problem z wrastającymi włoskami. Włoski nie mogą przebić się przez naskórek i wrastają pod niego powodując stany zapalne i ból. Ropne krostki pojawiają się tam gdzie najczęściej się goimy czyli np. miejsca bikini. Wygląda to szczególnie nieestetycznie latem kiedy chcemy ubrać stroje kąpielowe. Co zrobić z tym problemem?

Papka z aspiryny

Bardzo pomocna w tej sytuacji okazuje się być aspiryna. Wystarczy zmiażdżyć dwie lub trzy tabletki aspiryny i wymieszać z ciepłą wodą w takiej proporcji aby powstała papka.

Zaobserwuj nas na Facebooku

tb_1344892016aspiryna-589cx205

Następnie tak przygotowaną papkę nakładamy za pomocą wacika na miejsca, w których pojawił się stan zapalny. Sposób jest bardzo znany od wielu lat, korzystały z niego nasze babcie. Aspirynę wynaleziono już w 1853 roku.

Zastosowania aspiryny

Maseczki z aspiryny często stosuje się w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Nadają się dla każdego typu cery. Skuteczna jest w leczeniu przebarwień, zaskórników, pryszczów czy innych wyprysków, dlatego też przydaje nam się podczas wrastających włosków.

Musisz jednak pamiętać by stosować ją systematycznie np. raz w tygodniu jeśli chcesz by efekty były stałe i dobrze zauważalne. Zawsze też pamiętaj by zrobić próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry zanim nałożysz ją np. na całą twarz.

Podobne artykuły