Skuteczny sposób na odstraszenie pszczół i os

Porady Data publikacji: 11 sierpnia 2015 / Aktualizacja: 2018-04-25

Wiosna pszczoły i osy zaczynają się pojawiać w naszych ogrodach. Są bardzo pożyteczne, ale nie chcemy aby wlatywały nam do domu zwabione słodkim zapachem. Gdy grillujemy w ogrodzie również nie chcemy by latały koło stołu i wpadały do szklanek z napojami.

Zobacz również: Jakiego zapachu nie lubią pszczoły i osy

Mogą one  być zagrożeniem dla nas, ale i naszych dzieci. Dlatego warto znać prosty sposób na ich odstraszenie. Poznałam go będąc na wakacjach w górach, stosowali go tam wszyscy. Restauracje, budki z lodami, wszystkie miejsca gdzie panowały słodkie zapachy i pszczoły były nimi wabione.

Jak odstraszyć pszczoły i osy

Sposób jest banalnie prosty i potrzebujemy do nich dwóch rzeczy. Być może masz je już w swoim domu, jeśli nie to kup je i wypróbuj.

Potrzebne rzeczy

  • cytryna
  • goździki

Przygotowanie

Przecinamy cytrynę na pół i nabijamy połówkę cytryny goździkami. Możemy wykonać kilka takich odstraszaczy i rozmieścić w różnych miejscach. Np. na stole gdy grillujemy lub na parapecie przy otwartym oknie.

Jeśli cytryna przestaje działać wystarczy ją ścisnąć aby wydała trochę soku. Aromat cytryny i goździków roznoszący się w okolicy odstraszy pszczoły i osy. Nawet jeśli kilka zdecyduje się podlecieć to będzie ich zdecydowanie mniej!

Zobacz również: Jak pozbyć się much z domu

Bez-nazwy-1

Podobne artykuły