Skuteczny domowy sposób na mrówki

Porady Data publikacji: 01 kwietnia 2016

Na dworze robi się znowu ciepło. Istnieje więc ryzyko, że już nie długo mrówki znowu będą chciały zawitać do naszego domu. Ale my będziemy wtedy już gotowi bo znamy dobry domowy sposób na pozbycie się mrówek z domu :)

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Do wykonania tego sposobu będziemy potrzebować:

  • szklankę ciepłej wody
  • 2 łyżki boraksu
  • 1/2 szklanki cukru

Borak to czteroboran sodu, który co prawda u nas jest rzadko używany, ale na zachodzie bardzo często wykorzystuje się go sprzątania. Dostaniesz go w wielu sklepach chemicznych zwłaszcza z zachodnią chemią albo na allegro. 5 kilo tego środka kosztuje mniej niż 30 zł więc nie jest drogo, a można go wykorzystywać wielokrotnie i można za pomocą niego zrobić np. domowe tabletki do zmywarki.

Przechodzimy do wykonania sposobu. Najpierw wacik musimy nasączyć w mieszance boraksu, z cukrem i ciepłą wodą. Następnie zostawiamy go w miejscu, przez które do domu mogą dostawać się mrówki. Lub tam gdzie je ostatnio widzieliśmy. Bardzo szybko Twój problem z mrówkami zginie!

Jeśli nie chcesz korzystać z boraksu możesz wykonać pułapkę na mrówki z puszki po piwie. Jest to bardzo proste i zobaczysz sposób wykonania tego pomysłu na filmiku poniżej.

Podobne artykuły