Jak skutecznie wyczyścić owady z maski i zderzaka?

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-09-02

Owady na masce? Jak skutecznie je zmyć. Latem to wielki problem, po każdej trasie na naszych lampach, masce czy zderzaku zbiera się mnóstwo owadów, które zostały dosłownie zgniecione uderzeniem o nasz samochód. Jak się ich skutecznie pozbyć?

Usunięcie zabitych owadów z maski naszego samochodu jest bardzo trudne. Po zaschnięciu nawet myjnia nie zawsze da sobie radę z ich usunięciem. Dlatego warto znać sposoby, które pomogą usunąć resztki rozgniecionych owadów z naszego samochodu. Tak naprawdę warto zrobić to od razu po podróży, im więcej czasu im damy tym trudniej będzie je usunąć.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak dobrze wiesz owady są różne, po zderzeniu wypływają z nich substancje, które w niektórych przypadkach mogą uszkodzić karoserię i powodować wyżerki w danym miejscu. Dlatego nie zwlekamy z usunięciem ich z naszego samochodu.

Na mokro

Pierwszą zasadą jest to, że nigdy nie robimy tego na sucho. Po prostu nie da się ich tak skutecznie usunąć. Jedynie po nawilżeniu karoserii ich usunięcie będzie możliwe. Dlatego przygotujemy sobie prosty płyn do ich usuwania oraz gąbeczkę i ściereczką z mikrofibry.

Składniki

  • 2 szklanki ciepłej wody
  • 1/2 szklanki octu
  • 1/4 szklanki mydła w płynie

Taką mieszanką dobrze opryskujemy maskę tam gdzie znajdują się owady. Robimy to w cieniu na świeżym powietrzu. Spryskaj i pozostaw na 5 minut. Spryskaj jeszcze raz i odczekaj kolejne 5 minut. Po tym czasie spryskaj trzeci raz i od razu wyszoruj maskę gąbeczką. Pamiętaj aby nie było na niej piasku czy innych rzeczy, które mogą zarysować karoserię.

Teraz spłucz wszystko czystą wodą i osusz ściereczką z mikrofibry. Zobacz jakie efekty dała Twoja praca i w razie potrzeby ją powtórz.

Specjalne środki na usuwanie owadów z karoserii

Jeśli nie lubisz prac ręcznych możesz wykorzystać płyn do usuwania owadów z karoserii. Możesz taki kupić w wielu sklepach z rzeczami dla zmotoryzowanych. Jednym ze skutecznych sposobów na jego wykorzystanie jest zabranie auta na myjnię. Spryskaj środkiem karoserię na kilka minut przed umyciem samochodu. Powinno wystarczyć :)

Podobne artykuły