Skuteczne porady, dzięki którym zrzucisz brzuszek

Zdrowie Data publikacji: 04 września 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

1. Jedz dużo błonnika

Błonnik jest bardzo ważny podczas diety odchudzającej. Wchłania wodę i zmniejsza tempo przechodzenia pożywienia przez układ trawienny. Dzięki temu wspomaga odchudzanie i pozwala spożywać mniej kaloryczności. Co jeść aby dostarczać błonnik?

  • otręby pszenne
  • płatki pszenne
  • płatki żytnie
  • sezam
  • wiórki kokosowe
  • ryż brązowy

Jak często jeść błonnik? Ja proponuję Ci codziennie na drugie śniadanie i podwieczorek. Weź mały jogurt naturalny, dodaj do niego płatków żytnich i zjedz ze smakiem. Możesz wkroić do niego jakiś owoc np. jabłko, mandarynkę, śliwkę, brzoskwinię. Niech to wejdzie w twój nawyk, codziennie dzień w dzień. Zobaczysz jak to dużo daje :)

2. Unikaj alkoholu

Nie każę Ci całkowicie z niego rezygnować, ale należy go zacząć unikać. Pity w zbyt dużych ilościach może spowodować, że szybciej zaczniemy tyć na brzuchu. Ograniczenie alkoholu może zatem pomóc Ci wyszczuplić swoją talię.

Po pierwsze alkohol sprawia, że zatrzymujemy w organizmie wodę. Przez to od razu przybieramy na wadze i stajemy się jakby napuchnięci. Potrafi zatrzymać wodę w organizmie na kilka dni, więc jeśli pijemy regularnie np. co weekend stan ten może być permanentny.

Druga kwestia jest taka, że alkohol sprawia, że od razu odkładamy w organizmie tłuszcz, który spożyjemy podczas picia alkoholu, a to przyśpiesza tycie. Do alkoholu często jemy tłuste potrawy – mięso i tłuste słone przekąski – np. chipsy.

3. Spożywaj białko

Białko jest bardzo ważne podczas diety odchudzającej. Jeśli jemy dużo białka zwiększamy uwalnianie neuropeptydu YY, który zmniejsza apetyt i daje Wam na dłużej uczucie sytości. Dlatego białko na śniadanie to bardzo dobry pomysł. Nie bój się zjadać nawet 7-8 jajek w ciągu tygodnia. Do tego spożywaj produkty wysokobiałkowe jak mięso, ryby, białko serwetkowe. Musisz pamiętać o tym, że białko przyśpiesza procesy metaboliczne.

4. Ogranicz przekąski, zrezygnuj ze słodyczy i fast-foodów

Stosuj 5 posiłków dziennie i staraj się na nie najeść tak byś nie musiała podjadać w trakcie. Oczywiście musimy zrezygnować ze słodkich przekąsek typu batony, czy słonych jak chipsy. Zrezygnuj całkowicie z fast-foodów oraz gotowych produktów, które kupisz w sklepie.

5. Ogranicz węglowodany

Nie chodzi o to abyś całkowicie zrezygnowała z węglowodanów – są one nam potrzebne. Ale staraj się je ograniczać. Zrezygnuj z białego pieczywa, zastąp je ciemnym razowym. Zrezygnuj z cukrów prostych, naucz się pić gorzką herbatę albo po prostu zacznij ją słodzić miodem.

Czym zastąpić cukier?

  • miód idealnie zastąpi cukier dodawany do herbaty czy innych napojów jest już mocno przetworzony przez pszczoły dlatego jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm
  • sok klonowy zawiera dużo minerałów i cukru, który może być zamiennikiem dla spożywanego przez nas białego cukru
  • cukier brzozowy jest cukrem pochodzenia naturalnego wytwarzanym z brzozy, zawiera o 40% mniej kalorii niż tradycyjny cukier

6. Unikaj słodkich napojów

Bezwzględnie zacznij unikać słodkich gazowanych napojów jak Coca Cola, Sprite oraz inne podobne. To tylko tona cukru i substancji nie zdrowych dla człowieka.

Zacznij też zwracać uwagę na soki, które kupujesz. To, że na opakowaniu napisane jest 100% nie oznacza, że to czysty naturalny sok. Może zawierać sporo kalorii, dlatego zawsze zobacz etykietę i zawartość kalorii na 100ml. Dobry sok powinien mieć ok. 50kcal na 100ml. Innych soków po prostu nie kupuj.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły