Skórka od cytryny – dlaczego warto jej używać?

Zdrowie Data publikacji: 2016-09-13

Zazwyczaj przyzwyczailiśmy się do wykorzystywania miąższu z cytryny. Znamy już jego właściwości zdrowotne, ale zapominamy o skórce, której również warto używać, oraz która niesie za sobą wiele nowych przydatnych właściwości.

lemon-1313642_960_720

Skórka od cytryny zawiera nawet 10 razy więcej witamin niż sok z wyciśniętej cytryny. Zawiera tak ważne substancje jak Witamina C, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas mrówkowy, pektyny. Pomaga również przy wzdęciach, poprawia przemianę materii i reguluje zasadowość krwi.

To jednak nie wszystko, potrafi eliminować pokłady tłuszczu w skórze i pomaga wybielać zęby. Posiada również właściwości przeciwnowotworowe, które sprawiają, że komórki rakowe po prostu się rozpadają. Więc możemy służyć jako środek profilaktyki przeciwnowotworowej. To tylko niektóre, naszym zdaniem najważniejsze właściwości skórki z cytryny. Czy przekonaliśmy Cię do jej używania? :)

Jak ją stosować?

Obierz cytrynę ze skórki i zetrzyj ją na tarce. Możesz ją trzymać w pojemniczku w lodówce i korzystać z niej przez parę dni. Możesz ją dodawać bezpośrednio do deserów, ciast, herbaty, jako posypkę do naleśników, słodkich kanapek itd. Zastosowań jest naprawdę wiele. Możecie zrobić zbombardowany witaminami napar ze skórki cytryny, który następnie możecie pić. Zwłaszcza schłodzony w gorące dni smakuje idealnie :) Czego będziemy potrzebować?

Napar ze skórki cytryny

  • litr wody
  • miód
  • skórka z 2 cytryn

Wodę wstawiamy do zagotowania w jakimś garnuszku. Gdy się się zagotuje dodajemy skórkę z cytryny, najlepiej wcześniej ją zetrzeć. Gotujemy jeszcze przez 15 minut i odstawiamy do ostygnięcia. Możesz dodać do niego nawet sok z cytryn, które wcześniej obrałaś, ale to już po wystygnięciu. Przechowuj go w lodówce :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły