Ściereczki do kokpitu samochodowego – zamazy i jak im zapobiegać

Motoryzacja Data publikacji: 04 stycznia 2018

Car wipes czyli ściereczki do kokpitu samochodu mogą powodować zamazy. Zwłaszcza na plastiku, ekranach czy elementach chromowanych czy aluminiowych. Jak im zapobiegać? Wykorzystaj ten trik :)

Ściereczki do kokpitu samochodu

Ściereczki do kokpitu ułatwiają utrzymanie czystości. Kokpit kurzy się tak jak wszystko inne, dodatkowo zostają na nim ślady tłustych palców i inne zabrudzenia. Jestem osobą, która źle czuje się w przestrzeniach nie tyle brudnych co nie zadbanych. Dlatego pomimo tego, że samochód to dla mnie głównie środek transportu staram się o niego dbać na tyle aby był po prostu czysty. Dlatego odkurzanie, myjnia czy czyszczenie kokpitu należą do czynności, które wykonuję regularnie.

Od jakiegoś czasu aby ułatwić sobie trochę i przyśpieszyć sprzątanie auta używam ściereczek do kokpitu. Wcześniej po prostu czyściłam go papierowymi ręcznikami i płynami, czasami po prostu płynem do mycia szyb bo ten zwykle mam awaryjnie w aucie. Ściereczki do czyszczenia kokpitu ułatwiają znacznie sprawę. Zawsze są wilgotne, mają środek, który usuwa zabrudzenia. Radzą sobie nawet z dużo cięższymi plamami nawet na skórzanej tapicerce. Dlatego uważam je za bardzo uniwersalne.

O ile w przypadku deski rozdzielczej, której tekstura udaje skórę sprawują się dobrze to na śliskich gładkich powierzchniach pozostawiają zamazy po wyschnięciu. Dlatego przy czyszczeniu elementów konsoli środkowej, ekranu czy elementów chromowanych lub imitujących chrom czy aluminium sprawdzają się średnio. Chociaż zaraz po wyczyszczeniu wygląda to dobrze, to gdy wszystko wyschnie widać zamazy, a nie dobrze wyczyszczone powierzchnie odznaczają się bo chusteczki również trochę nabłyszczają plastik.

Zamazy po ściereczkach do kokpitu samochodowego

Wymyśliłam więc sobie prosty trik, dzięki któremu zamazów już nie ma. Wystarczy, że oprócz ściereczek do czyszczenia kokpitu kupicie sobie jedną mikrofibrę. Stary na długo bo nie będzie miała styczności z brudną powierzchnią, posłuży nam po prostu do wypolerowania powierzchni.

Dlatego po wyczyszczeniu elementów kokpitu samochodu ściereczkami poleruję je póki są mokre mikrofibrą. Zamazów brak, nawet na takich elementach jak ekran nawigacji.

Podobne artykuły