SCHUDNIJ dokonując małych zmian w swoim życiu. Zobacz jakich!

Zdrowie Data publikacji: 06 grudnia 2017

Czy można schudnąć dokonując niewielkich zmian w swoim życiu? Oczywiście, że tak! Wiele złych nawyków sprawia, że nie chudniemy mimo, że moglibyśmy. Zmień parę rzeczy, trzymaj się tego, a zobaczysz, że zaczniesz tracić na wadze. Może nie będą to piorunujące efekty, ale za to nie będą wymagały wysiłku. A po pewnym czasie Twoja waga znacząco się zmieni :)

Owoce jedz tylko pomiędzy posiłkami

Owoce są zdrowe, ale zawierają kwasy i cukry, które pogarszają trawienie jeśli jemy je wraz z posiłkiem. Dlatego po zjedzeniu obiadu czy śniadania poczekaj godzinę zanim zjesz owoc. Owoce to natomiast świetny sposób na drugie śniadanie czy podwieczorek. Możesz je wtedy zjeść z jogurtem naturalnym czy nawet same. Dostarczysz organizmowi witamin, minerałów czy błonnika. Dlatego nie rezygnuj z nich, powinny wręcz być elementem Twojej codziennej diety. Pamiętaj tylko o tej jednej zasadzie.

Nie zapominaj o białku

Ile jesz białka codziennie? Zazwyczaj nasza dieta składa się z węglowodanów, z których czerpiemy energię np. pieczywo, pizza, makarony. Węglowodany jednak dużo ciężej jest je strawić i odkładają się w postaci tłuszczyku. Dlatego lepiej je zastępować białkiem, które nasz organizm potrafi wykorzystać dużo lepiej np. jajkiem czy chudym mięsem. Dodaje nam ono energii, a jest dużo lepsze dla osób chcących schudnąć. Pamiętaj jednak by ich nie nadużywać, nasze posiłki powinny być zbilansowane. Dlatego nie jedz samego białka, a dodawaj sobie do tego np. warzywa czy zdrowe węglowodany np. pełnoziarniste pieczywo.

Zapobiegaj wzdęciom

Wzdęcia powodują, że wyglądamy grubiej i czujemy się napompowani. Dzieje się tak dlatego, że jemy za mało błonnika. Niektóre osoby źle odżywiające się mogą nawet być w trakcie permanentnego wzdęcia, które praktycznie nie ma czasu zejść. Dlatego jedz błonnik i pamiętaj by popijać go dużą ilością wody. Ułatwi Ci to również wypróżnianie się.

Ostatni posiłek 2h przed snem

Nie ważne o której idziesz spać, trzymaj się tej zasady! Często pracuję w nocy więc tak naprawdę kolację jem późno, ale jeszcze jeden posiłek w nocy nawet o pierwszej czy drugiej. Jest on oczywiście lekki np. serek wiejski z warzywami czy puszka tuńczyka w sosie własnym. Jednak gdy nasz organizm nie dostaje regularnie pożywienia zaczyna je magazynować na później. Moja dietetyk zawsze mi powtarzała, dużo gorzej jest nie zjeść niż zjeść cokolwiek. Najlepiej mieć zawsze przy sobie jakiś zdrowy smakołyk i nawet gdy posiłek nam wypada to chociaż zjeść to coś.

Technika jedzenia

Czy wiesz, że zanim Twój mózg dowie się, że jesteś już najedzona musi minąć trochę czasu nim sygnał dotrze z żołądka? Jedząc szybko możesz tak naprawdę napchać się po same dziurki w nosie, a dopiero pod koniec poczujesz, że jesteś już najedzona. Dlatego ważne jest by wypracować sobie odpowiednia technikę jedzenia.

Po pierwsze, nakładaj sobie małe porcje. Lepiej sobie dołożyć niż wpychać to co zostało. Jedz wolno i gryź dokładnie. Dzięki temu będziesz odpowiednio stymulować swój mózg i układ pokarmowy. Zobaczysz, że wystarczy Ci wtedy mniej pożywienia by najeść się tak samo.

Przed jedzeniem wypij szklankę wody. To sprawi, że żołądek będzie pełniejszy więc dzięki temu również zjesz mniej.  Jednak już podczas jedzenia staraj się jednak nie dopijać. Nie popadaj w rygorystyczne zasady, masz na coś ochotę to to zjedz, stosuj jedynie zasadę zdrowego umiaru.

Panierki, frytki inne zbytki

Warto unikać produktów, które smażone są na głębokim oleju i same w sobie bardzo dużo go chłoną. Np. panierka chłonie bardzo dużo tłuszczu czy frytki ze względu na swoja gąbczastą charakterystykę. Im mniej będziesz jadła takich rzeczy tym łatwiej będzie Ci utrzymać masę ciała.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły