Samotne matki od nowego roku bez alimentów

Parenting Data publikacji: 06 grudnia 2016

O nieoszacowaniu budżetu pod 500+ wiemy już od dawna. W tym roku rząd miał 4 miesiące mniej, następny musiałby wypłacać przez 12 miesięcy, a już teraz im nie starcza pieniędzy. Rząd bardzo sprytnie sobie to obszedł bo zwiększył od przyszłego roku płacę minimalną co oznacza, że każda matka, która samotnie wychowuje jedno dziecko i zarabia najniższa krajową przekroczy próg alimentacyjny o 9zł.

baby-165067_960_720

Nowa płaca minimalna od 1 stycznia 2017r. będzie wynosiła bowiem 1459zł. Rozwiązać sprawę mogłoby podniesienie progu dochodowego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej ale oczywiście nic takiego w planach nie ma. Dlatego uważam to za celowe działanie mające na celu zmniejszyć liczbę wypłacanych świadczeń 500+ tak by było można dopiąć budżet na przyszły rok. Jednocześnie coraz większe podatki ściągane są z przedsiębiorców więc rząd szuka pieniędzy gdzie tylko się da.

Według wstępnych szacunków sprawa może dotyczyć ponad miliona dzieci w Polsce, które stracą alimenty. Przez stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci zbierane są podpisy pod petycją, jeśli sprawa Was też dotyczy możecie do niej się przyłączyć. Weź udział w akcji ALIMENTY TO NIE PREZENTY i podpisz apel.

Warto też zwrócić uwagę na coś o czym niewiele osób mówi, ale każde podniesienie płacy minimalnej jest złe dla obywateli a dobrze dla rządu. Przedsiębiorstwa muszą podnieść stawki przez co płacą też większy ZUS. Powoduje to wzrost cen i my jako zwykli zjadacze chleba więcej zostawiamy w sklepie. Natomiast produkty w sklepie są dodatkowo opodatkowane stawką podatku VAT. Więc jedyny kto na tym zyskuje to budżet i rząd.

Podobne artykuły