Są nowe tablice ostrzegające przed wjazdem pod prąd na drogę szybkiego ruchu. Uważajcie na nie!

Motoryzacja Data publikacji: 15 lipca 2021

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w niektórych miejscach pojawiły się nowe ostrzeżenia „Uwaga na zły kierunek”. Mają one ostrzegać przed wjazdem pod prąd na drogę. Sytuacje takie zdarzają się i są zawsze bardzo dużym niebezpieczeństwem dla podróżujących.

„Uwaga na zły kierunek”

Tablica jest bardzo charakterystyczny. Zawiera żółte tło oraz napis „STOP”, pod którym znajduje piktogram dłoni z symbolem zakazu wjazdu. Ma ona ostrzec nas, że jadąc tą drogą wjedziemy na drogę szybkiego ruchu pod prąd. Jest to skrajnie niebezpieczne i może doprowadzić do wypadku. Sytuacje takie pojawiają się regularnie i nagłaśniane są przez media.

Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła działania, które mają zapobiec takim błędom. Nowe tablice ostrzegające pojawiły się na łącznicy węzła Głogów Południe na S3 i węźle Świlcza na S19. Spotkamy je również przy wjazdach na autostradę A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl, a takżę przy granicy z Polską i Ukrainą w Korczowej.

Tablica nie jest znakiem drogowym informuje GDDKiA w myśl rozumienia przepisów. Mimo wszystko stanowią one ostrzeżenie, którego nie możemy lekceważyć. Tablice takie mają pojawić się również na innych drogach w kraju.

źródło: gov.pl

Podobne artykuły