18 marca 2015

5 RZECZY, które zdrowi ludzie robią przed pracą

Chcesz żyć zdrowo? Wszystko zaczyna się od samego rana i to jest jedna z kluczowych pór dnia, od której będzie zależało to, jak wyglądał będzie cały nasz dzień. Dzisiaj podpowiemy Wam jakie nawyki codziennie przed pracą mają zdrowi ludzie. Zacznij je wprowadzać do swojego życia i również żyj zdrowo!

1. Szklanka wody z cytryną

Rano po przebudzeniu przed samym śniadaniem warto wypić szklankę ciepłej wody z cytryną. Pobudzi to nasze trawienie orz metabolizm. Dodatkowo woda z cytryną usprawnia usuwanie z organizmu toksyn. Pamiętaj tylko aby zrobić to przed samym posiłkiem. Nie chcemy problemów żołądkowych.

2. Ćwiczenia

Odrobina ruchu nie zaszkodzi. Aktywność fizyczna pobudza endorfiny, które sprawiają, że czujemy się lepiej. Również przyśpiesza metabolizm i pomaga nam się obudzić. Nie musisz jednak od razu lecieć na siłownię, wystarczy 10 minut lekkich ćwiczeń, które możesz wykonać w domu czy samego rozciągania.

3. Medytacja

Czy próbowaliście kiedykolwiek medytacji? Jest to proces wyciszania się i zagłębiania we własnych myślach. Poświęć rano 5 minut już po przygotowaniu się, aby trochę się wyciszyć. Skup się, zagłęb w myślach i zrelaksuj. Wyobraź sobie np. jakieś miejsce, w które chcesz pojechać na wakacje. Skup się na szczegółach, postaraj się dostrzec kolory, kształty, poszczególne elementy danego pejzażu.

4. Zrób sobie listę zadań

Każdy dzień to dal nas zadania, które musimy wypełnić. Bardzo pomaga ich uporządkowanie. Zacznij pracę czy poranek od sporządzenia listy zadań, które musisz dzisiaj zrobić. Następnie je uporządkuj i po kolei realizuj. Dzięki temu nie tracisz czasu na zastanawianie się i wszystko idzie sprawniej. Dzięki temu zostaje Ci więcej czasu dla siebie.

5. Nie zapominaj o śniadaniu

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dostarcza nam odpowiedniej energii na najbliższe godziny. Zwykle wiele z nas obiad je po pracy. Cały dzień na nogach bez śniadania nie jest niczym drogim. Dlatego nie zapominaj o nim!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.