Rząd chce zaszczepić na COVID-19 każdego dorosłego Polaka

Zdrowie Data publikacji: 15 listopada 2020

Jak informuje Spider’s Web, Polski rząd planuje zaszczepić wszystkich polaków szczepionką firmy Pfizer na koronawirus. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że gdy producent dostarczy odpowiednią ilość szczepionek, zaszczepieniu powinni się poddać wszyscy dorośli Polacy – to ponad 30 mln ludzi.

Jednocześnie zapewnia, że jedynie szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały odpowiednie standardy do dopuszczenia ich w Polsce będą stosowane do szczepień.

Co z tymi, którzy nie chcą się zaszczepić?

Bardzo dużo osób nie chce się zaszczepić poddając pod wątpliwość jakość szczepionek. Minister Zdrowia wyraża jednak nadzieję, że w powadze sytuacji jaką jest koronawirus, nie będzie tak dużego oporu jak w przypadku szczepionek na inne choroby.

Mimo wszystko, część osób uważa, że szczepionka została przygotowana za szybko i nie będzie wystarczająco długo testowana, aby móc poznać wszystkie skutki uboczne – również te, które pojawiają się po dłuższym czasie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły