Rodzice wcześniaków będą szczepieni w grupie 0

Zdrowie Data publikacji: 03 stycznia 2021

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzić swoje dzieci w szpitalach.

Rodzice wcześniaków dołączą do szczepień na etapie 0

Priorytet w dostępie do szczepień musi wynika ze szczególnego ryzyka i potrzeby, a nie znajomości lub statusu społecznego – podkreśla minister.

fot. a_niedzielski / Twitter

Kto należy do grupy 0?

Do grupy 0 należą osoby, które uczestniczą w walce z pandemią koronawirusa w pierwszej linii oraz znajdujące się w grupie ryzyka. Dlatego należą do nich:

  1. Pracownicy służby zdrowia
  2. Mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL
  3. Osoby w wieku 60+
  4. Służby pracujące przy COVID-19

Włączenie do tej grupy rodziców wcześniaków wynika z apelu Fundacji Koalicja dla Wcześniaka.

Masz pytanie dotyczące szczepienia?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szczepienia na COVID-19 możesz skorzystać z infolinii dostępnej całą dobę i przez cały tydzień pod numerem 989.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły