Rodzice, uważajcie na Pianotwory do kąpieli!

Parenting Data publikacji: 10 listopada 2016 / Aktualizacja: 2017-01-01

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Dzieci uwielbiają podczas kąpieli pianę. Okazuje się jednak, że może być ona niebezpieczna. Na pewno znacie kolorowe „Pianotwory”, które dodaje się do kąpieli. Okazuje się, że mogą być niebezpieczne.

Środek ten może uszkodzić wzrok, a portal mamadu.pl przeprowadził rozmowę z mamą poparzonej dziewczynki. Kapsułki po prostu wystrzeliły w dłoniach dziecka i dostały się do oczu. Mimo przemycia ich solą fizjologiczną i wodą była konieczna wizyta w szpitalu. Gdy pojawili się w szpitalu lekarz zapytał tylko „Czy nie wiedziała Pani jakie to niebezpieczne?”.

To nie pierwszy przypadek. Córeczka miała poparzoną rogówkę jednak w Internecie czytam wiele opinii matek o reakcjach alergicznych. Mimo wszystko Pianotwory dalej są sprzedawane, a na opakowaniu znajduje się informacja, że produkt nie może trafić do oczu. Serio? Coś do kąpieli dziecka nie może trafić do oczu? To tak jakby prosić cukierek aby nie trafił do buzi dziecka :)

2016-11-10_094653

Dzisiaj natomiast widziałam kolejną informację mamy na Facebooku, że jej dziecko zostało chemicznie poparzone. Inne mamy w komentarzach informowały, że dzieci miały po tym silne zapalenie oczu i reakcje alergiczne. Czy będziecie z nich dalej korzystać zależy od Was.

fot. aagusiak.blogspot.com

Oto jak wygląda opakowanie pianotworów. Jeśli będziecie chcieli je kupić dla swojego dziecka to lepiej uważać.

Źródło artykułu: http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ten-produkt-do-kapieli-moze-uszkodzic-wzrok-twojego-dziecka,3911683,art,t,id,tm.html

Podobne artykuły